Menu

Pomoc bývalému domovákovi

Trvanie výzvy: 13. januára 2021 - 13. marca 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

cieľom výzvy je aby som mohol dokončiť riadne štúdium, keďže už mám posledný polrok a tak isto peniažky použiť na školské potreby, cesta do školy, oblečenie či na stravu a bývanie si zaplatiť.

Príbeh

Pomoc bývalému domovákovi

Dobrý deň, som bývalým domovákom, po odchode z Detského domova, som chcel mať riadne vzdelanie, či už s maturitou alebo VS., tak som opäť začal chodiť do školy, dennou formou. Počas štúdia som musel chodiť aj na brigádu, keďže od štátu ako nezaopatrená osoba, nedostávam nič, iba rodinné prídavky vo výške 24,55. Brigádoval som v jednej reštaurácií, by som mal na základné životné potreby, ako cesta do školy, obedy v škole, na školské potreby, zaplatenie bývanie či na oblečenie a stravu. Žiaľ počas COVID 19 som prišieľ o brigádu, keďže reštaurácia sa už neotvorila. Bol som z toho veľmi smutný, keď som volál na úrad práce, na čo by som mal nárok, tak mi pani úradníčky povedala na nič, iba na rodinné prídavky vo výške 24,55 eur. Čo som bol veľmi z toho smutný a sklamaný.

Dobrý deň, volám sa Zoltán Sztojka, mám 25 rokov, od malička som vyrastal v Detskom domove, keď ma matka nechala po pôrode v nemocnici. Po dochode z Detského domova, som si povedal, že sa chcem posunúť ďalej a byť aj vzorom, tak som začal od štúdia, keďže v Detskom domove,my nebolo umožnené. Chcel som mať riadne stredoškolské vzdelanie ale aj VS. tak som začal chodiť opäť do školy formou dennou, bolo všetko ok, super, aj som brigádoval, keďže od štátu,som nedostavál nič iba rodinné prídavky vo výške 24,55 eur, čo je veľmi smutné. Keďže som nezaoptrená osoba, a nemám nikoho. Tak som chodil na brigádu, keďže som musel, aby som mal na cestu do školy, oblečneie či na školské veci, a stravu. Žiaľ tento rok keď prišieľ COVID19, tak som prišieľ o brigádu, reštaurácia sa už neotvorila, a bol som z toho veľmi smutný, keď som volál na úrad práce, a pýtal sa pani úradníčky, na čo by som mal nárok, tak mi povedala, na nič iba na rodinné prídavky 24,55 eur, čo som bol veľmi sklamaný. Ďakujem.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?