Menu

Rehabilitácie sú nádej

Trvanie výzvy: 14. januára 2021 - 14. januára 2022

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je vyzbieranie finančných prostriedkov, ktoré sú potrebné na to, aby som mohla absolvovať intenzívne rehabilitácie.

Príbeh

Rehabilitácie sú nádej

Život je ako boj, preto treba bojovať a nevzdávať sa...

Moji milí darcovia. 

   Ubehlo už päť dlhých rokov, čo sa život mne a mojej rodine úplne, ale úplne zmenil.
Pamätám si ten deň úplne presne a akonáhle sa blíži deň, kedy som ochrnula doslova v priebehu pár hodín, tak plačem,ako každý rok predtým. Zostala som zrazu neschopná pohybu,bez citu v nohách a s neskutočnými bolesťami. V kútiku duše som verila, že je to len dočasné, no veľmi som sa mýlila??. Keby som tvrdila, že som sa s tým zmierila, tak by som klamala. Nie, s tým sa jednoducho nedá zmieriť. Jediné, čo sa dá, tak je chorobu prijať, zmieriť a spriateliť sa s ňou a hlavne zabojovať, aby sa zmiernili následky.
   Vždy sa niečo,pre niečo deje... Toto obdobie mi veľa vzalo, no aj veľa dalo...Moja choroba ma naučila trpezlivosti, vytrvalosti, bojovnosti,ale aj viere a pokore.
   Predchádzajúci rok bol veľmi ťažký a náročný. K základnému ochoreniu pribudlo nové, veľmi ťažké, kedy mi zlyhal kompletne krvný systém a ja som doslova bojovala o život.?? Ja, rodina a ani lekári netušili, či  tento boj vyhrám. Nespočetné transfúzie krvi, erymasy, plazmy a možno aj bojovnosť organizmu ma vrátilo "späť" . Všetko bolo skomplikované ešte aj tým, že už v tomto období sa rozmáhal na SK nebezpečný Covid-19. V nemocnici bol zákaz návštev a moja rodina nemohla byť pri mne,čo bolo veľmi ťažké. Záver bol: ťažká pancytopénia( ochorenie krvi) , trombocytopénia a útlm kostnej drene. Aby som nemala toho málo, tak krátko po prepustení mi zlyhala pečeň a do toho som dostala aj  zápal pľúc. Takže opäť nemocnica a opäť boj ??. Snáď by aj stačilo, no asi som poriadna smoliarka, tak som dostala ťažkú nekrózu a prišlo pár mesiacov dennodenného, veľmi bolestivého čistenia rany. Tí, čo ma poznajú, vedia...Bolesť, bolesť, bolesť... 
   Vtedy som intenzívnejšie  pociťovala to, že som svoje áno povedala tomu najlepšiemu, najobetovanejšiemu mužovi na celom svete.  Ďalším  hnacím motorom sú moje deti, ktoré predčasne dospeli...No to, s akou láskou mi pomáhajú, to hovorí za všetko. Veria, že ich mama raz bude chodiť.Veľmi ich ľúbim a práve pre nich túžim opäť stáť na nohách. 
Priatelia moji, vážte si život, vychutnávajte si každý jeden deň, hodinu, minútu, sekundu. Żite každý jeden deň  naplno.
   Ja stále verím, stále dúfam, že raz ten môj "štvorkolesový tátoš" bude stáť v kúte a ja pôjdem po  vlastných, aspoň s pomocou barličiek ....?? Ide to veľmi pomaličky, doslova myšacími krokmi, no musím byť trpezlivá, pokorná a hlavne sa nevzdávať. Musím bojovať pre ľudí, ktorí ma ľúbia, veria mi a ja ich nechcem sklamať.
Aj keby to malo trvať rok, dva, päť alebo aj 10, tak moje nohy musia kráčať??

   Rehabilitácie sú finančne náročné, sú však veľmi dôležité, aby sa môj sen stal skutočnosťou.
Na tejto stránke mi už veľmi pomohli, či už kolektív úžasných ľudí z tejto stránky, tak aj množstvo dobrých ľudí a ja som mohla zažiť posun vpred. Preto opäť prosím a verím, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorým osud ľudí nie je ľahostajný. Dobro sa dobrom vracia. Za každú pomoc Vám ďakujem. 

Aktualizácie

Rehabilitacie 15. 8 2021

Moji milí, pridávam aktualizáciu môjho zdravotného stavu. Aj vďaka Vám už 4 týždeň rehabilitujem v Klimkoviciach, v ČR. Moje ochorenie je veľmi závažné a teraz už o tom dokážem aj hovoriť, že je smrteľné. Je veľmi ťažké prijať to, že človek zomiera a práve preto potrebujem rehabilitovať, lebo každá rehabilitácia mi dáva viac času na život. Dáva mi čas života , ktorý strávim so svojím manželom a milovanými deťmi. Bojujem zo všetkých síl, bojujem napriek nepretržitým bolestiam, no bojujem hlavne o ŽIVOT! Jednou z nádejí predĺženia života sú práve tieto rehabilitácie. Preto prosím Vás, aby som sa tu mohla čoskoro vrátiť, že každé jedno euro je neskutočnou pomocou. Dopredu Vám ďakujem. 

Ako ďalej 3. 6 2021

Milí darcovia, veľmi Vám chcem poďakovať za to, že mi pomáhate v mojom nie moc ľahkom živote. Je to krásny pocit vedieť, že ešte existujú ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud človeka. Keďže je situácia v tomto ťažkom období veľmi zložitá, tak stále absolvujem liečbu, ktorá je dosť agresívna a niekedy sa mi zdá, že už nevládzem... Opäť mi podľa magnetickej rezonancie pribudli nové zápalové ložiská. Pribúdajú mi časté zápaly a skoro stále som na antibiotikách. Nie je to dobré, no musím bojovať, aj keď niekedy strácam nádej. Odporúčali mi absolvovať aj pobyt v hyperbanickej komore. Účinok komory je hlavne v tom, že čím je viac kyslíka v krvi, tým ľahšie dochádza k jeho prestupu do cieľových orgánov a tkanív. Týmto mechanizmom sa kyslíkom zásobujú aj časti organizmu, kam sa už červené krvinky nedostanú vôbec alebo len v obmedzenej miere pre poškodenie krvných vlásočníc. To všetko prispieva k podpore reparácie a regenerácie tkanív a najmenších krvných ciev - kapilár, eliminácii poškodenia DNA, úprave zápalovej aktivity podporou aktivity bielych krviniek - leukocytov, ako aj priamemu toxickému účinku na niektoré baktérie. Zvýšením dodávky kyslíka do tkanív môžeme dosiahnuť urýchlenie hojenia a návrat do bežného života, prípadne zníženie výskytu následných komplikácií ochorení. Liečba tiež prispieva k zvýšeniu fyzickej a psychickej výkonnosti a k relaxácii organizmu. Mohlo by mi to veľmi pomôcť pri mojich denných bolestiach.Pre mňa je to okrem rehabilitácii- ďalšia nádej. Prosím, nechcem to vzdať, chcem bojovať a stále verím v dobro ľudí. Ako som kedysi napísala :"Aj z malých kvapiek môže vzniknúť more"

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?