Menu

Aspoň trošku byť slobodný

Trvanie výzvy: 5. februára 2021 - 30. júna 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

vyzbierat potrebnu sumu na doplatok za auto

Príbeh

Aspoň trošku byť slobodný

Dobrý deň, volám sa Ľuboš Vrabeľ, mám 39 rokov som z Prešova. Od roku 2003 sa v dôsledku úrazu pohybujem na invalidnom vozíku. Napriek tomu sa nevzdávam a snažím sa žiť vrámci možnosti plnohodnotný život.


V súčastnej dobe som ID a už 10 rokov sa snažím pracovať v oblasti počítačových služieb. Vo voľnom čase hrám stolný tenis, venujem sa cvičeniu a rehabilitácii, poradenstvu pre ZTP. Touto cestou by som Vás chcel požiadať vzhľadom k výške môjho príjmu o pomoc pri kúpe motorového vozidla VW T5 caravelle, ktoré stojí 12 300 Eur. Vzhľadom k môjmu postihnutiu a potrebám som nemal veľa možností výberu áut. Auto VW T5 caravelle, ktoré som si vybral je vhodné aj pre aktívnych užívateľov s obmedzujúcim pohybom horných končatín. Toto auto som si vybral aj preto, že som aktívny človek, chodím do práce, snažím sa zapájať do života ako bežný zdravý človek, no moja diagnóza kvadruplegika si vyžaduje aby bolo auto prispôsobené k môjmu postihnutiu. Preto sú moje požiadavky na auto veľmi špecifické. Potrebujem auto, ktoré je veľmi ľahko ovládateľné, pretože sa aj napriek postihnutiu horných končatín pohybujem aj samostatne a aby sa dalo auto šoférovať z invalidného vozíka. Jednou z najdôležitejších kritérií je úprava ručného ovládania a nakladacia rampa-výťah. Toto auto je výhodnou voľbou jak z hľadiska ceny tak úpravy. Je veľmi výhodné, lebo je už komplet upravené. Auto ktoré som si vybral, spĺňa všetky moje požiadavky či už technické, zdravotné a už upravené bez akejkoľvek investície. 
Čo sa týka príspevku z UPSVaR ten mi nedajú, lebo auto je staršie ako 5 rokov. Ohľadne sumy  zánovných áut s takou prestavbou to by som si vďaka môjmu príjmu nemohol dovoliť, lebo také autá a úpravy sa pohybujú v sumách od 30-35 tisíc eur. Preto som nútený si kúpiť auto z vlastných finančných zdrojov. 
Vopred Vám ďakujem za akýkoľvek finančný dar.S pozdravom Ľuboš Vrabeľ.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?