Menu

Túžba opäť vytvoriť deťom domov a zázemie

Trvanie výzvy: 26. januára 2021 - 31. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vyzbierať finančné prostriedky na pokrytie základných životných potrieb, podporenie mojich detí, ktoré sú aktuálne v detskom domove a pokrytie nákladov na život po odchode z krízového centra.

Príbeh

Túžba opäť vytvoriť deťom domov a zázemie

Napriek tomu, že moje deti aktuálne nežijú so mnou, si vždy hovoríme že sme jeden tím, že to všetko spoločne prekonáme a že raz budeme opäť žiť ako jedna rodina.

Trinásť rokov som som žila vo vzťahu, v ktorom sme ja aj moje deti boli obeťou každodenného domáceho psychického aj fyzického týrania. Z tohto vzťahu mám šesť detí, ktoré nadovšetko ľúbim, avšak ktorým som po tom, čo sme sa odhodlali odísť, nedokázala zabezpečiť strechu nad hlavou a všetko čo potrebujú. Nejaký čas sme žili v rôznych krízových centrách, no nakoniec sme nemali inú možnosť ako tú, že deti boli umiestnené do detského domova a ja odvtedy hľadám možnosť, ako si nájsť stabilné zamestnanie a zarobiť dostatok financií, aby som im opäť mohla vytvoriť domov a zázemie. Medzitým som stretla muža, o ktorom som si myslela, že nám pomôže postaviť sa na vlastné nohy, že v ňom nájdem pochopenie a oporu a že mojim deťom aspoň z časti nahradí chýbajúceho otca. V tomto vzťahu som sa však opäť popálila a do našej rodiny pribudol ďalší člen - môj najmladší syn, s ktorým som aktuálne na rodičovskej dovolenke, no miesto muža po mojom boku zostalo opäť prázdne. Popri rodičovských dovolenkách som vždy pracovala a veľlmi som sa snažila privyrobiť si aspoň nejaké finančné prostriedky navyše, aby som mohla podporiť či už moje deti, ktoré teraz nemôžu žiť so mnou, alebo zabezpečiť môjmu najmenšiemu synovi všetko čo potrebuje. Odkedy prišla pandémia sú však akékoľvek možnosti privyrobiť si,  ktoré by sa zároveň dali skĺbiť so starostlivosťou o dieťa, hoci mi jeho otec aspoň v tomto z časti pomáha, nemožné. Aktuálne žijeme s najmladším synom v Krízovom centre a ja dúfam, že sa čoskoro situácia na trhu práce zmení, ja si nájdem stabilné zamestnanie a syn bude môcť nastúpiť do škôlky. Stále nestrácam nádej, že raz budeme všetci zasa žiť spoločne ako jedna rodina a že už nikdy nebudem musieť žiť v krízových centrách a moje deti v detskom domove. Kým sa však celosvetová a celoslovenská situácia aspoň trošku zmení, aby som mohla začať opäť pracovať, prosím o pomoc dobrých ľudí. Financie by som aktuálne potrebovala na pokrytie základných životných potrieb, podporenie mojich detí a pokrytie nákladov na život po odchode z krízového centra. Za každú pomoc Vám srdečne ďakujeme. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?