Menu

Tma – iný rozmer (v) nás

Trvanie výzvy: 13. mája 2013 - 31. októbra 2013

Cieľ výzvy

Vybudujeme JEDINEČNÝ domček na „terapiu tmou“ na Slovensku!

Autor výzvy

Dátum vzniku: 13.1.2000

IČO: 35998407

Ulica: Búdková 22

Mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto

PSČ: 81104

Štát: Slovensko

Príbeh

Tma – iný rozmer (v) nás

Podporte jedinečný a prvý projekt „terapie tmou“ na Slovensku. Pridajte sa k ľuďom, ktorí veria v silu zmeny, ktorá prichádza zvnútra.

Stav našej planéty a spoločnosti je odrazom nášho vnútra. Naše nekonečné túžby po rôznych veciach, ktorým veríme, že nám prinesú pocit šťastia, sú častokrát príčinou ničenia životného prostredia a nášho mentálneho zdravia.


PROJEKT PODPORUJE aj významný český vedec RNDr. VÁCLAV CÍLEK CSc.

"Příjemně mě překvapilo, že už i na Slovensku vznikají místa na pobyty ve tmě. Sám jsem v roce 2010 týdenní pobyt ve tmě absolvoval a myslím si, že to má význam. Nechtěl jsem řešit osobní problémy, ale odpočinout si a „srůst dohromady“, protože žiji ve světě, kde většinu pracovní doby řeším každých dvacet minut jinou záležitost.", hovorí český geológ, spisovateľ, filozof, prekladateľ a popularizátor vedy RNDr. VÁCLAV CÍLEK CSc, ktorý spolupracuje s CEEV Živica.


„Terapia tmou“ (Dunkel terapia) je jedinečná metóda práce s mysľou. Tma nám umožňuje vidieť celý náš život o trochu PRAVDIVEJŠIE a ÚPRIMNEJŠIE a prostredníctvom tohto vhľadu s ním potom slobodnejšie nakladať.

V roku 2013 chceme vo Vzdelávacom centre Zaježová pokračovať v rozvoji projektu Meditačného ústrania vybudovaním domčeka na pobyt v tme – „dunkel terapiou“. Pôjde o PRVÝ TAKÝTO PROJEKT na Slovensku. Jednoduchý domček bude spolu s vedením nášho lektora slúžiť pre osobný rozvoj každého záujemcu.

S výstavbou chceme začať v júli tohto roku a dokončiť ho plánujeme do zimy 2013. Zámer, ochotných ľudí aj nadšenie máme, ale stále to má jeden háčik - ROZPOČET CELÉHO PROJEKTU JE 6 000 € (detaily nájdete na konci textu). Doteraz sa nám podarilo vďaka viacerým darcom získať 1 000 €.

NADÁCIA TA3 vyhlásila prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk súťaž - prvým trom príjemcom, ktorí získajú najviac príspevkov pod svoju výzvu na portáli v období od 1. mája do 10. júna 2013, nadácia doloží chýbajúce peniaze. Nezáleží na výške príspevku, stačí aj jediné euro, KAŽDÝ JEDEN DAR SA POČÍTA.

PODPORTE NÁŠ JEDINEČNÝ ZÁMER TU A TERAZ – a staňte sa tak súčasťou spoločenstva ľudí, ktorí veria v SILU ZMENY, KTORÁ PRICHÁDZA ZVNÚTRA. Každému podporovateľovi ponúkame možnosť prednostnej rezervácie po dokončení domčeka a zverejnenie jeho mena na „stene vďaky“.


Vzdelávacie centrum Zaježová je projekt Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.
Už 13 rokov prinášame inšpiratívne cesty vo vzdelávaní, nabádame k zodpovednej spotrebe a vedomej skromnosti.
Prinášame príklady, ukazujeme smer, ponúkame praktické riešenia. Povzbudzujeme ľudí, aby hľadali vlastnú cestu k svetu založenému na slobode, zodpovednosti a úcte.


ĎAKUJEME!


Viac informácií o terapii tmou nájdete na WWW.ZIVICA.SK


Rozpočet výstavby domčeka na dunkel terapiu (v EUR)

materiál na základy - 200 EUR
rezivo, drevený obklad a podlaha - 1 200 EUR
izolácia a fólie - 1 100 EUR
vnútorné vybavenie - sanita, vetranie, kúrenie, dvere - 700 EUR
inštalačný materiál - voda, elektrina - 800 EUR
odborné práce - tesárske, inštalačné, zelená strecha ... - 2 000 EUR

SPOLU - 6 000 EUR

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?