Menu

Delfínoterapia pre Matúška

Trvanie výzvy: 23. februára 2021 - 23. februára 2022

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Delfínoterapia pre Matúška

Príbeh

Delfínoterapia pre Matúška

Pomôžme krásnemu chlapčekovi z kruhu autizmu, pomôžme mu rozprávať...

Dobrý deň,

volám sa Dáška a z celého srdca Vás prosím o pomoc. Pomoc nepotrebujem ja ani moje dieťa, vďaka Bohu. Ja mám to šťastie, že sa mi narodilo zdravé dieťatko,no moja sestra to šťastie nemala. Chcela by som pomôcť jej synčekovi Matúškovi,môjmu milovanému krstniatku. V máji oslávi 7 rokov a v 2 rokoch mu diagnostikovali detský autizmus.Sestra mala bezproblémové tehotenstvo, no veľmi ťažký pôrod. Boli sme všetci šťastný, že nakoniec  všetko dobre dopadlo a narodil sa jej krásny a hlavne zdravý synček, no nečakali sme,že o 2 roky tomu bude inak. Matúško bol veľmi kľudné bábätko, plakať som ho nikdy nepočula a dokázal prespať aj celý deň.  Keď mal asi pol roka sme si všimli na ňom niečo zvláštne, napr, že vôbec nereaguje na svoje meno ani na žiadny iný zvuk. Nedokázal sa pozrieť nikomu do očí, stále pozeral niekam ,,inam,, ani hračky ho nijako zvlášť nezaujímali.    Najprv sme sa báli, že má niečo so sluchom,ale sluch mal podľa lekárov úplne v poriadku.

Chodiť začal asi v 14 mesiacoch,no prvého slovka sme sa nikdy nedočkali, až doteraz...           

Keď mal Matúško 2 roky, tak mu nielenže diagnostikovali detsky autizmus , ale sa mu narodila aj sestrička Dianka(to bola ta lepšia správa). Nijako zvláštne to nevnímal, skôr tak po svojom. Keď bola jeho sestrička Dianka väčšia, trochu ho posunula ,,dopredu,,no po mentálnej stránke si boli vlastne seberovní ,aj keď bol medzi nimi rozdiel 2 roky. Moja sestra s ním pravidelne navštevuje psychologickú,neurologickú a logopedickú ambulanciu a taktiež navštevuje od septembra minulého roka špeciálnu škôlku pre autistov v Senici. Matúško má veľmi rád lietadlá,vlaky a zvieratká, zvlášť delfíny, ktoré ho veľmi fascinujú. Rád pozerá aj na videá s delfínmi, veľmi sa tomu teší.  Sestru veľmi obdivujem čo všetko musí každý deň zvládať, veľmi sa snaží aby bol Matúško spokojný a trocha fungoval aj v spoločnosti, no zatiaľ nejaké veľké výsledky sa nedejú. Je to veľmi ľútostivý chlapček a snaží sa po svojom ukázať čo v danej chvíli potrebuje, no nie vždy mu rozumieme a niekedy to skončí plačom až záchvatom. Sestra si s ním zažila veľmi ťažké chvíle. Mal obdobie, že sa rozhodol nič nejesť a nepiť až to skončilo hospitalizáciou v nemocnici na infúziách tesne pred Vianocami. Od zúfalstva a zúrivosti si niekedy dokázal rozkúsať peru alebo ubližovať mamičke .Nechce veľmi spolupracovať a verím, že práve delfínoterapia by mu veľmi pomohla,hlavne v rozvoji reči. Momentálne má aj veľké poruchy spánku  a skoro žiadnu chuť do života. Chcela by som mu pomôcť, ale delfínoterapia je veľmi  finančne náročná a ja nemôžem veľa pomôcť, keďže som na materskej dovolenke. Sestra do práce ísť nemôže, nakoľko Matúško potrebuje celodennú starostlivosť. Jej manžel chodí do práce na týždňovky , čiže je na celú výchovu prakticky sama. Je to aj pre ňu veľmi psychická záťaž a myslím, že táto terapia by prospela obom. Naše zdravotné poisťovne im takúto terapiu nezaplatia, tak skúsim požiadať aspoň takto dobrých ľudí o pomoc pri financovaní tejto terapie. Verím, že sa nájdu dobrí ĺudia a pomôžu Matúškovi žiť lepší život. Každé jedno euro bude bližšie k jeho prvému slovku, k jeho ako tak začleneniu sa do ,,normálneho,, života. Je to jeho nádej ako sa posunúť v živote ďalej.

Vopred ďakujem za každú pomoc, za prečítanie aj za samotné zdielanie tohto príbehu.

Ako nám môže pomôcť delfínoterapia:

Delfín " lieči" tým, že vydáva vysokofrekvenčné vlny z , ktoré ovplyvňuje procesy v našom tele. Pôsobia hlavne na nervovú sústavu – harmonizujú naše obidve hemisféry a znižujú mozgovú frekvenciu do hladiny alfa. Je to obrovský priestor, kde sa človek uvoľní a začnú sa vytvárať nové nervové prepojenia. Autistickým deťom sa napríklad zlepšuje komunikácia. Zlepšuje sa jemná a hrubá motorika, reč, sociálne väzby, zlepšuje sa napr. logika u detí a uvoľňujú sa spazmy.

Ďalšie informácie

Facebook
Dáša Žilínková

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?