Menu

O nás

O portáli

ĽudiaĽuďom.sk je prvý absolútne otvorený a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je rovnomenný internetový portál s prehľadnou databázou výziev – žiadostí o finančnú pomoc pre fyzické, či právnické osoby, s verejnoprospešným zámerom. Unikátnosť systému spočíva predovšetkým v jeho otvorenosti a možnosti samoorganizácie. Prevádzkovateľ nerozhoduje o tom, ktoré výzvy budú uverejnené a podporené. O úspechu rozhodujú samotní darcovia, ktorí svoje príspevky posielajú adresne vždy konkrétnemu príjemcovi. Ten dostáva vždy celú sumu daru.

Základnými piliermi ĽudiaĽuďom.sk sú transparentnosť, adresnosť a efektívnosť. Celý proces darcovstva je pod kontrolou verejnosti. Každý presne vidí počet darov, mieru naplnenosti výzvy. Darcovia si navyše na základe darcovskej zmluvy, ktorú dostávajú, môžu až do troch rokov žiadať od príjemcu informácie o tom, ako bolo naložené s ich príspevkom.

Zakladatelia a partneri

Prevádzkovateľom ĽudiaĽuďom.sk je ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. so sídlom Borská 6, 841 04 Bratislava, registrovaná na Obvodnom úrade Bratislava pod reg. č. OVVS-23907/287/2009-NO. Zakladateľmi organizácie sú SK-NIC, a.s. a Centrum pre filantropiu, n. o. Prevádzku portálu ako partneri podporujú o. i. SWAN, a. s., CNC, a. s., Združenie miest a obcí Slovenska a mediálni partneri televízia TA3, Tlačová agentúra Slovenskej republiky, rodinka.sk, zdravie.sk, odpadnes.sk a gorila.sk.

Platformy

Portál ĽudiaĽuďom.sk má niekoľko samostatných platforiem, okrem samotného darcovského portálu sú to benefičné elektronické aukcie (aukcie.ludialudom.sk), blogová platforma (blog.ludialudom.sk) a platforma na sprostredkovanie dobrovoľníckej práce (dobrovolnici.ludialudom.sk). Najnovšou platformou je projekt Kamoši z webu určený najmä na podporu detí zo sociálne slabších skupín a vylúčených spoločenstiev.

Ocenenia

Za štyri roky svojej existencie získalo ĽudiaĽuďom.sk viacero ocenení – IT projekt roka na IT Gala 2012, cenu ITAPA 2013 – špeciálne uznanie v kategórii Nové služby, cenu za Najlepší internetový projekt, ktorú udeľuje slovenské Fórum donorov a české Fórum dárců, cenu Zrnko pomoci od občianskeho združenia Prístav nádeje v Banskej Bystrici, Mimoriadnu cenu v súťaži Inovatívny čin roka 2013.

Jeden zo zakladateľov a podporovateľov projektu, správca národnej domény SK-NIC, a. s., sa stal slovenským víťazom European CSR Award v kategórii Partnerstvá malých a stredných firiem.

Byť videný

IT Gala

Itapa

Inovativny čin