Menu

Profil Humánny pokrok o.z.

Humánny pokrok o.z.

Náš príbeh

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu.

Jedným z našich najväčších úspechov je kampaň Ide o chlp, ktorou sa nám podarilo presadiť zákaz kožušinového chovu na Slovensku. Kampaň dokázala získať viac než 77 000 podpisov na podporu zákazu. Za 7 mesiacov od spustenia kampane parlament schválil zákaz kožušinového chovu na Slovensku. Už o rok tak nebude možné otvoriť žiadnu novú kožušinovú farmu a ood roku 2025 rokov budú musieť skončiť všetky súčasné kožušinové farmy. Slovensko sa tak stalo 14. krajinou Európy, ktorá zakázala utrpenie zvierat na kožušinových farmách.

Druhým veľkým úspechom je pokrok v ochrane sliepok chovaných kvôli vajciam. Od spustenia našej kampane Viac neznesiem ubehol už viac než rok. Za ten čas sa nám podarilo získať viac než 20 000 podpisov na podporu ukončenia klietkového chovu. Aj vďaka našej kampani sa už väčšina maloobchodných reťazcov sa zaviazala ukončiť používanie klietkových vajec do roku 2025. Koniec utrpenia sliepok v klietkovom chove tak máme na dohľad.

Vďaka ľuďom, ktorým na zvieratách záleží, rovnako ako Vám, dokážeme robiť našu prácu efektívnejšie, púšťať sa do zložitejších tém, a pripravovať údernejšie kampane. To nám dáva nádej, že budúci rok bude pre zvieratá na Slovensku ešte úspešnejším ako ten predošlý.


Viac o našich kampaniach a projektoch nájdete tu:

Stručný popis organizácie

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Naše výzvy ()

Výzvy, ktoré sme podporili()

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma