Menu

Profil Člověk v tísni Slovensko

Člověk v tísni Slovensko

Náš príbeh

Súčasťou našej činnosti sú terénne programy, zamerané na riešenie situácie sociálne vylúčených lokalít na území Slovenska – extrémnej chudoby, dlhodobej nezamestnanosti a nízkej úrovne vzdelania.

Nezisková organizácia People in Need vznikla v roku 1992 v ČR ako humanitárna organizácia s cieľom pomáhať ľuďom v krízových oblastiach a podporovať dodržiavanie ľudských práv vo svete.

Poskytujeme humanitárnu pomoc obetiam prírodných katastrof a vojen, staviame školy a nemocnice, budujeme zdroje pitnej vody v suchých oblastiach alebo dávame osivo a náradie chudobným roľníkom. Podporujeme tiež dodržiavanie ľudských práv v krajinách s nedemokratickým režimom.

Humanitárnu a rozvojovou pomoc dnes poskytujeme v 18 krajinách (Afganistan, Angola, Arménsko, Barma, Česká republika, Demokratická republika Kongo, Etiópia, Gruzínsko, Haiti, Irak, Jordánsko, Kambodža, Libanon, Namíbia, Rumunsko, Slovensko, Srí Lanka a Ukrajina).

Popri práci v „menej šťastných“ oblastiach sveta pracujeme aj na Slovensku a v Českej republike. Súčasťou našej činnosti sú terénne programy, zamerané na riešenie situácie sociálne vylúčených lokalít na území Slovenska – extrémnej chudoby, dlhodobej nezamestnanosti a nízkej úrovne vzdelania. V roku 2010 sme sa na Slovensku podieľali na odstraňovaní následkov ničivých povodní.

Stručný popis organizácie

Súčasťou našej činnosti sú terénne programy, zamerané na riešenie situácie sociálne vylúčených lokalít na území Slovenska – extrémnej chudoby, dlhodobej nezamestnanosti a nízkej úrovne vzdelania

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Naše výzvy ()

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma