Menu

Profil Svetielko nádeje, o.z.

Svetielko nádeje, o.z.

Telefónne číslo: 0908073073

Email: office@svetielkonadeje.sk

Ulica: Námestie L.Svobodu

Číslo: 4

Mesto: Banská Bystrica

PSČ: 97409

IČO: 37889346

Web: www.svetielkonadeje.sk

Náš príbeh

Pomáhame deťom nie len počas ich pobytu na onkológii. Našim cieľom je priniesť úľavu a rozptýlenie deťom a ich rodičom, vzdialiť ich od myšlienok spojených s chorobou. Je nutnosťou a našou povinnosťou zabezpečiť, aby bolo na detskej onkológii veselo.
S hlbokou pokorou považujeme za dôležité povedať vám jednu dôležitú skutočnosť. Celá naša činnosť je závislá od vás. Od vašich príspevkov a pomoci. Od vašej spolupatričnosti a ochoty.
To, kam smerujeme finančné prostriedky si môžete prečítať nižšie.


Po príchode dieťaťa na oddelenie

Každé dostáva balíček, ktorý obsahuje základné hygienické potreby, ako: toaletný papier,vreckovky, uterák, mydlo, šampón, zubnú pastu a kefku, pohár, príbor,teplomer a podľa veku dieťaťa: plienky, vlhčené obrúsky,  detský púder, detský olejček a podobne. V prípade, ak nám to dovoľujú financie, v balíčku si nájdu aj čosi navyše- detskú knižku, či hračku... Balíčky plnia nie len praktickú funkciu,kedy pomôžu deťom zo sociálne slabšieho prostredia, ale aj pomôžu deťom, ktoréna oddelenie prišli nepripravené zostať v nemocnici dlhšie. Tým, že balíček dostane každé dieťa bez rozdielu, je to určitým spôsobom aj pomôcka k prekročeniu bariér, ktoré môžu nastať nástupom do nemocnice- dieťa je potešené,prístupnejšie komunikovať, je veselé, ľahšie znáša túto ťažkú životnú situáciu.

Starostlivosť o dieťa na oddelení

Zahŕňa nielen medicínsku alebo zdravotnícku činnosť, ktorá je svojim spôsobom samozrejmosťou,ale ide najmä o činnosť sociálnu, čo znamená, že sa snažíme vzdialiť ich od myšlienok spojených s ochorením rôznymi spôsobmi.  Organizujeme pre ne rôzne zážitkové programy spôsobom, aký je pre ne vhodný- priamo na oddelení im urobia veselší deň rôzni pozvaní hostia, ako vojaci, letušky, folkloristi, speváci, dokonca parkuristi,ktorí im prišli predviesť saltá priamo do nemocničnej izby. Sme otvorení akejkoľvek forme rozveselenia, stačí ju len vhodne upraviť. Našou filozofiouje, že na detskej onkológii musí byť veselo.

Starostlivosť o dieťa po vyzdravení 

Naša činnosťnekončí po prepustení dieťaťa domov, prípadne po jeho vyliečení. Sme v kontakte ešte veľmi dlho potom, stretávame sa v pravidelných intervaloch na rôznych výletoch, akciách, vystúpeniach, ZOO... Tento rok sa s deťmi vydáme k moru do Chorvátska, ale zažijeme napríklad aj vystúpenie Slnečného cirkusu. Myslíme si totiž, že k úspešnej rekonvalescencii prispieva najmä pozitívny prístup k životu. Deti po vyliečení sú ešte niekoľko rokov sledované v ambulancii detskej onkológie z dôvodu sledovania, či sa ochorenie nevráti.

Detský mobilný hospic

Nie každé dieťa vyzdravie. Nastávajú chvíle, kedy medicínske možnosti sú už vyčerpané a tu sa rodič môže rozhodnúť, či si dieťa vezme domov, kde sa bude oň starať, alebo zostane v nemocnici.  Práve pre účel domácej starostlivosti sme zriadili v roku 2013 Detský mobilný hospic, čo znamená, že deti, ktoré sú z nemocnice prepustené do domáceho prostredia za účelom dôstojného dožitia (tu nemáme na mysli čakanie na smrť, čo si mylne laická verejnosť často myslí, práve naopak, ide o v čo najväčšej možnej miere pomôcť dieťaťu prežiť plnohodnotný život!). Rodič s dieťaťom môže chodiť na výlety, môže ísť na dovolenku, všetko je v tejto fáze možné, úlohou hospicu je mu to pomôcť umožniť, vybaviť ho potrebnými liekmi, zadovážiť polohovaciu posteľ, invalidný vozík, kyslíkový prístroj, ale aj zdravotnú starostlivosť. Pracovníci mobilného hospicu sú na telefóne a ochotní pomôcť v ktorúkoľvek nočnú i dennú hodinu. Budú pri rodine aj pri odchode dieťaťa z tohto sveta a poradia, pomôžu.

Príspevok na pohreb

Ani odchodom dieťaťa z tohto sveta sa naša činnosť nekončí. Sme prítomní na poslednej rozlúčke s ním, napokon- počas dlhého obdobia ochorenia, sa z nás stali priatelia. Snažíme sa byť oporou rodine, snažíme sa pomôcť radou, nasmerovaním, prispievame na pohreb.

Stretnutie rodín 

Každoročne organizujeme stretnutie rodín, ktoré o dieťa prišli. Stretnutia sú plné spomienok na zosnulé deti, ale v zásade sú plné života a veselých zážitkov. Sú určené pre celé rodiny- otec, mama, súrodenci. Prítomný je kňaz, sociálny pracovník, lekár, ale aj psychológ. Mnohým rodinám, ktoré  sú čerstvo po strate dieťaťa, pomôže prítomnosť iných rodín s rovnakým osudom. Posilňuje to ich chuť žiť, nájsť zmysel života, prispôsobiť sa vzniknutej situácii.

Ostatné činnosti

Zvyšujeme úroveň komplexnej diagnostiky a terapie, prispeli sme na rekonštrukciu Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie, nemocničnej školy, bezplatne prepravujeme detských onkologických pacientov na vyšetrenia a späť domov v rámci celej SR-BB, vybavili sme nemocničné izby káblovou TV, plníme sny malým pacientom, robíme pre ne Vianoce, podporujeme odborný rast lekárov a sestier, pre maminky a otcov ktorí nemôžu zostať spolu s dieťaťom v nemocničnej izbe, sme zadovážili nový, plne vybavený 2i byt v areáli nemocnice, kde môžu byť v prípade potreby zdarma ubytovaní, plánujeme priniesť do nemocnice kanisterapiu...

Posilnite našu činnosť tým, že nás podporíte. A verte, že žiadna suma nie je nízka.

Ak sme vás oslovilia chcete nám pomôcť, môžete nám vložiť na účet akú sumu chcete, ako často chcete, prípadne sme otvorení aj iným možnostiam a formám podpory, stačí nás kontaktovať s poznámkou, že reagujete na článok z portálu ĽudiaĽuďom.sk a my sa vám spätne ozveme.

Ďakujeme.


Naše krédo

Pracujeme pre nádej, ktorú choré deti nesmú nikdy stratiť.

Stručný popis organizácie

Pomáhame deťom s onkologickým ochorením alebo iným nevyliečiteľným ochorením. Všetky aktivity a program uskutočňujeme bez štátnej podpory. Úspešne pomáhame už od roku 2002, čo je známkou profesionality, kvality, nekontroverznosti a fungovania do ďalších rokov. Vynakladanie finančných prostriedkov je účelné, premyslené, efektívne a dokladovateľné. Upozornenie: neorganizujeme zbierky v uliciach, podporujeme len jedinú: Deň narcisov, kt. organizuje Liga proti rakovine.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma