Menu

Profil ČERVENÝ NOS Clowndoctors

ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Náš príbeh

Naším poslaním je podporovať psychickú pohodu hospitalizovaných pacientov prostredníctvom vyškolených zdravotných klaunov. Pomáhame prevažne deťom a ich rodičom prekonať najťažšie chvíle strávené v nemocnici.

SME občianske združenie s celoštátnou pôsobnosťou. Už trinásť rokov prinášame radosť a smiech do nemocníc. Využívame umelecké a zábavné postupy v starostlivosti o chorých alebo trpiacich ľudí ako terapeutický prostriedok v procese uzdravenia, predovšetkým použitie smiechu ako terapeutickej pomoci.

NAŠÍM POSLANÍM je podporovať psychickú pohodu hospitalizovaných detí, geriatrických pacientov, seniorov, a tým pomáhaťk zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu.

ČERVENÝ NOS Clowndoctors V ČÍSLACH:

  • 58 zdravotných klaunov a klauniek
  • 41 nemocníc a 3 liečebné zariadenia po celom Slovensku
  • 200 návštev mesačne (tzv. klauniád)
  • 92 tisíc veselších detí na lôžkových oddeleniach nemocníc


O NÁS: Zdravotní klauni formou humoru pacientov odpútajú od strachu, napätia aod úzkosti spojenej nielen s liečbou, ale aj z neznámeho prostredia, kde im chýbajú ich najbližší. Okrem pravidelných klauniád pre hospitalizované deti máme programy zamerané aj na seniorov, dospelých, hendikepované deti, žiakov ZŠ a deti v kúpeľnej a domácej starostlivosti.

Potrebujeme Vašu pomoc, aby sme mohli pokračovať v našej práci. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na tel. č. +421 243 428 088 alebo e-mailom na: info@cervenynos.sk

Ďakujeme Vám za Vašu pomoc a podporu!


Naše krédo

Prinášame smiech deťom do nemocníc

Stručný popis organizácie

Hlavným poslaním občianskeho združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors je podporovať psychickú pohodu hospitalizovaných detí, geriatrických pacientov, seniorov, a tým pomáhať k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu. Zdravotní klauni formou humoru pacientov odpútajú od strachu, napätia a od úzkosti spojenej nielen s liečbou, ale aj z neznámeho prostredia, kde im chýbajú ich najbližší.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma