Menu

500 občianske združenie

500 občianske združenie

Náš príbeh

V roku 2017 budeme oslavovať 500. výročie inštalácie oltára Majstra Pavla v Levoči. Diela Majstra Pavla a ich odkaz nám ponúkajú jedinečnú možnosť prezentovať Slovenskú republiku doma, aj smerom k zahraničiu, tak ako málokedy za niekoľko storočí.
Prázdnota konzumnej spoločnosti a mylná hierarchia hodnôt zacielená na ego jednotlivca, mnohým z nás bráni aspoň raz v živote uvidieť za svoj tieň a spoznať, čo je ozajstná katarzia z diela.

V roku 2017 môžeme vidieť v čistom zrkadle odkaz, ktorý nám história ponúka raz za 500 rokov.

Občianske združenie 500 dlhodobo pracuje na výnimočnom diele, ktoré je možné úspešne dokončiť len v týchto dňoch, týždňoch, mesiacoch a rokoch 2010 až 2016. Dovoľujem si Vás požiadať o podporu diela 500 / PO STOPÁCH MAJSTRA PAVALA a ďalších aktivít, ktoré vyvrcholia v roku 2017 - 500.výročím odkazu Majstra Pavla. 

Odkaz Majstra Pavla a jeho diel má svetový kultúrno-historický význam pre Slovensko, pre Európu a pre celý svet. Nad projektom 500/ POCTA MAJSTROVI prevzala záštitu Slovenská komisia pre UNESCO, ktorá však nie je schopná financovať aktivity jednotlivých krajín. 

Občianske združenie 500 počas rokov 2010 – 2015 presmerovalo z darov, príspevkov a dotácií do projektu viac ako 150tisíc EUR. Pre úspešné ukončenie potrebujeme v roku 2016 cca 50tisíc EUR, ktoré pokryjú náklady na skomponovanie, nahratie a vydanie nosiča so symfonickou skladbou pre 50-členný orchester - ide o trojdielny formový rámec v pôvodnom pravopise svojho názvu, ku predklasickému typu s dedikáciou poslednej časti kňazovi Antonovi Srholcovi. Skladbu zrealizuje komorný orcheter Musica Cassovia pod vedením Maroša Potokára, spolu s komorným súborom Urban Hudák , ďalej pre nafotenie, vydanie a tlač 14tisíc fotografií/pohľadníc z dielne Petra Župníka – fotografa žijúceho v Paríži a pre výrobu obalov na všetky nosiče, takzvaný DIGIPACK.

Stručný popis organizácie

V roku 2017 budeme oslavovať 500. výročie inštalácie oltára Majstra Pavla v Levoči. Diela Majstra Pavla a ich odkaz nám ponúkajú jedinečnú možnosť prezentovať Slovenskú republiku doma, aj smerom k zahraničiu, tak ako málokedy za niekoľko storočí. V roku 2017 môžeme vidieť v čistom zrkadle odkaz, ktorý nám história ponúka raz za 500 rokov.

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma