Menu

Profil Dobrá novina

Dobrá novina

Náš príbeh

Dobrá novina je kolednícka akcia eRka – HKSD spojená so zbierkou pre projekty rozvojovej spolupráce v afrických krajinách.

26. ročník celoslovenskej koledníckej akcie Dobrá novina bol kvôli pandémii koronavírusu výnimočný vo viacerých smeroch. Počas všeobecného zákazu vychádzania nebolo možné uskutočniť koledovanie v tradičnej forme ani v alternatívnej podobe popod obloky.

Koledníci tak roznášali radostné posolstvo o narodení Božieho Syna vo viac ako 530 farnostiach po celom Slovensku najmä prostredníctvom médií. Kolednícke pásma zazneli v katolíckej televízii a rozhlase, na viacerých svätých omšiach či vobecnom rozhlase. Koledníckymi videami žili desiatky farských stránok na sociálnych sieťach. Radostná zvesť zaznela aj v rodinách, deti zakoledovali svojim rodičom a starýmrodičom v rámci tzv. bublín. 

Už teraz je zrejmé, že vykoledovaná suma budetento rok nižšia ako po uplynulé roky. V praxi to znamená, že podpora viacerých rozvojových projektov cez miestne občianske organizácie, rehole či misionárov bude prerušená alebo ukončená. 

Ďakujeme za každý jeden dar! V dobe pandémie a krízy sa stáva ešte šľachetnejším gestom lásky voči blížnemu. 

Stručný popis organizácie

Tradičnú kolednícku akciu Dobrá novina organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami na celom Slovensku. Vďaka nej prispievajú koledníci k zlepšovaniu života ľudí v subsaharskej Afrike.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma