Menu

OZ Cestou necestou

OZ Cestou necestou

Náš príbeh

Inšpirujúci cestovatelia, hudobné ukážky a tance z celého sveta. Pomôžte nám urobiť program ešte pestrejší. OZ Cestou necestou organizuje ročne viac ako 50 cestovateľských podujatí vo viac ako 10 mestách Slovenska. Získané financie budú použité na náklady spojené s organizovaním cestovateľských podujatí.

Od roku 2013 organizujeme cestovateľské prezentácie a festivaly, na ktorých inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané.
Prostredníctvom Expedičného fondu podporujeme slovenské expedície, ktoré prinášajú nové poznatky z dobrodružných ciest.
Od založenia sme usporiadali viac ako 160 podujatí s vyše 1000 prezentáciami a 26000 návštevníkmi.

Všetky aktivity OZ Cestou necestou vyplývajú z našich 3 hodnôt, ktoré vyznávame. Riadime sa nimi ako v našom internom organizačnom tíme, tak aj navonok pri organizácii cestovateľských podujatí. Slúžia nám ako oporné body a sú to:

Inšpirácia

Naše motto znie: „Inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané“. Prinášame Vám nespočet inšpiratívnych cestovateľských prezentácií. Dávame príležitosti mladým dobrodruhom ale aj skúseným vášnivým cestovateľom, turistom, horolezcom, vodákom a každému, kto sa s ostatnými vie podeliť o niečo nové, zaujímavé a inšpiratívne. Pre dobrovoľníkov vytvárame priestor pre sebarealizáciu, ponúkame príležitosť rásť a púšťať sa aj do nevídaných bláznivých projektov, ktoré si často vyžadujú odhodlanie. Je z nás cítiť energiu, ktorú vkladáme do každej aktivity rovnako ako aj energiu, ktorá z nás srší von, pretože robíme veci, čo nás bavia a napĺňajú.

Srdce

Do všetkých vecí, ktoré robíme, vkladáme srdce – či už je to príprava podujatia, oslovovanie nových prezentujúcich či hľadanie nových dobrovoľníkov. Všetko čo robíme, robíme so srdcom a najlepšie ako vieme, pretože nás to baví. Baví nás spoločne rásť. S dobrovoľníkmi budujeme dlhodobé osobné vzťahy a vzájomne zdieľame spoločné zážitky. Festival funguje iba vďaka zanietenej práci a ochote dobrovoľníkov.

Spájanie

Spájame skúsených nadšených cestovateľov so začínajúcimi cestovateľmi, ktorí sa potrebujú odhodlať vyraziť na cesty. Pomaly ale isto vytvárame komunitu dobrovoľníkov po celom Slovensku. Komunitu ľudí, ktorí vyznávajú rovnaké hodnoty a radi inšpirujú ľudí k cestovaniu a prebádaniu nových miest. V neformálnej atmosfére Vám prinášame najrôznorodejšie osobnosti, ktoré máte možnosť spoznať a získať tak nové kontakty do života. Vytvárame nové a upevňujeme staré priateľstvá.Stručný popis organizácie

Od roku 2013 organizujeme cestovateľské prezentácie a festivaly, na ktorých inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané. Prostredníctvom Expedičného fondu podporujeme slovenské expedície, ktoré prinášajú nové poznatky z dobrodružných ciest. Od založenia sme usporiadali viac ako 160 podujatí s vyše 1000 prezentáciami a 26000 návštevníkmi. Z Expedičného fondu sme podporili 7 expedícií.

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma