Menu

Profil Združenie sclerosis ...

Združenie sclerosis multiplex Nádej

Náš príbeh

Najväčšie potešenie v živote je robiť veci, o ktorých ľudia hovoria, že ich robiť nemôžete.

Sclerosis multiplex (SM)je ten dôvod, prečo muselo vzniknúť toto združenie. Nevyliečiteľné neurodegeneratívneochorenie. Ktoré sa zahryzne do človeka a nedovolí mu žiť kvalitne. 

Jarka, môj príbeh o dielni.        Diagnóza SM u mňa potvrdená.Nepoznala som túto chorobu, ani nikoho kto ju má. Mala som veľkú potrebu sa o tom s niekým, kto bol touto chorobou dotknutý, rozprávať. Na FB som si našla Združenie SM Nádej a požiadala som o priateľstvo. Zrazu mi píše niekto veľmi priateľský: Ahoj Jarka, aj ja som Jarka. :)   A tak som spoznala osobu, ktorá mámoju Dg. A má aj moje meno. Pozvala ma do chránenej dielne, kde sa mi veľmi páčilo. Vždy som mala rada ručné práce a tu bola miestnosť plná materiálu a ručných výrobkov. Navyše tu boli ľudia s rovnakým problémom, mohli sme si o našich ťažkostiach rozprávať, navzájom si radiť a pomáhať. Povedala som si:  Tu som správne...... a som tu doteraz. Aj preto sa mi ľahšie žije s ťažkou chorobou. Aj vy nám viete pomôcť, udržať v chode túto dielňu. Prosím, zadajte trvalý príkaz do svojej banky. Akoukoľvek finančnou čiastkou nám pomôžete prežiť. Ďakujeme Vám. 

Norika, prečo dielňa.            Manžel hľadal cez internet spoločnosť,  kde by som mohla chodiť a nájsť informácie o chorobe a o liečbe. Našiel. Vydali sme sa tam. Prišli sme do dielne a dlho sa rozprávali. Moc ma to povzbudilo. Začala som chodit medzi nich.Keď som sa učila plieať výrobky z papiera, tak ma to nadchlo,  že vyrábam výrobky do dnes. A som veľmi rada, že som sa dostala medzi nmich. Združenie mi dalo veľmi veľa,  že môžem žiť plnohodnotný život, na ktorý som moc hrdá.                     Prosím vás, buďte nám nápomocní. Akoukoľvek finančnou čiastkou, posielanou pravidelne z účtu, nezachránite celý svet, ale výdatne pomôžete nám, zamestnancom Chránenej dielne Scarabeus. ĎAKUJEME.


Som Darina.                   Pracovala som ako laborantka. Svoju prácu som mala rada. Jedného dňa som som sa prichytila, ako mi robí problém jemná motorika rúk, nastal problém.  MUsela som sa vzdať svojho zamestnania. Verdikt doktora znel SM (skleróza multiplex).  Môj život sa zmenil. Zrazu som sa cítila nepotrebná.  Patrím do združenia Nádej, a tam som dostala príležitosť pracovať v chránenej dielni. Pracujem tam už 2 roky. Neviem si predstaviť, ako by môj život vyzeral bez tejto možnosti. Teraz prechádzame ťažkým obdobím, neviem si predstaviť, prísť o zamestnanie a pocitu byť ešte osožný.                 Prosím, ak vám nie je náš osud aspoň trochu ľahostajný, pomôžte nám a prispejte nám. Akoukoľvek finančnou čiastkou. Ak zadáte trtvalý príkaz, dokážete tým, že na nás neustále myslíte. Že vám veľmi záleží na životoch takto osudom postihnutých ľudí.


Som Renata.                   Pracovala som ako šička. Bola to moja obľúbená pracovná činnosť. V roku 2013 som bola donútená vzdať sa mojej práce. Diagnostikovalimi nevyliečiteľné ochorenie. Nevedela som, čo budem robiť. Ešte som predsa mladá.Chcem si udržať životnú úroveň. Chcem mať kvalitný život. Našla som východisko.Zamestnala som sa v Chránenej dielni Scarabeus. Pracujem v dielni a sompotrebná. Som opäť osožná pre rodinu, pre moje deti. Môj život nabral nový rozmera smer.                   Prosím Vás, pomôžte nám finančným príspevkom na udržanie fungovania dielne. Zadajte trvalý príkaz do svojej banky. Akoukoľvek pravidelnou čiastkou nám výdatne pomôžete a dokážete, že Vám náš osud nie je ľahostajný. Ďakujem Vám za to.


Som Anka.               Vyučila som sa v textilnom obore. Po roku práce som si  založia rodinu. Porodila som troch krásnych synov.Môj život bol nádherný. Plnohodnotný. Bolo to obdobie splnených snov. Mať veľkúa zdravú rodinu. A potom sa zrazu stal problém. Lekári mi diagnostikovalinevyliečiteľné ochorenie. Zrútil sa mi celý svet. Môj život zrazu nebol taký akosom chcela. Nevedela som, čo budem robiť. Ešte som predsa mladá. Chcem maťkvalitný a plnohodnotný život. Ale našla som východisko. Zamestnala som sa vChránenej dielni Scarabeus. Aktívne tu pracujem. V tejto práci som šťastná,pretože, robím to, čo ma úplne napĺňa. Môj život nabral nový rozmer a smer. Somopäť osožná pre rodinu, pre moje deti.                            Prosím vás. Pomôžte nám finančnou čiastkou v ďalšejexistencii dielne. Zadajte trvalý príkaz do svojej banky. Pravidelnou prispievanímakejkoľvek čiastky nám pomôžete a dokážete tak, že vám náš osud nie jeľahostajný. Ďakujem vám za to.

Prišiel ten čas, kedy sa dielňa dostala do likvidačného kolapsu. Neskladáme zbrane. Choroba nás naučila, bojuj ako ten Scarabeus. Každé ráno vstaň, usmej sa do zrkadla a povedz si. Dokážem to. Posunieme sa o krok ďalej.

Vy môžete byť súčasťou tejto komunity. Tohto "boja" s osudom. Prosíme Vás. Poukážte finančný príspevok na účet nášho Združenia. Zadaním trvalého príkazu nám budete pomáhať nepretržite. 

ĎAKUJEME VÁM VŠETKÝM. VŠETKÝM VÁM, KTORÍ NÁM OTVÁRATE SVOJE SRDCE. ĎAKUJEME.
Stručný popis organizácie

Sclerosis multiplex (SM) je ten dôvod, prečo muselo vzniknúť ZSMN. Nevyliečiteľné neurodegeneratívne ochorenie. Ktoré sa zahryzne do človeka a nedovolí mu žiť kvalitne. Pacient stráca schopnosť chodiť, pohybovať sa. Používať ruky. Rozprávať. Prehĺtať. Má problémy s močením. S dýchaním. V takmer 30% prípadov sa dostáva na invalidný vozík s plnou nevyhnutnou starostlivosťou. Asi 0,5% pacientov umiera v krátkom čase po diagnóze. Pre SM neexistuje žiadna liečba.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Výzvy, ktoré sme podporili()

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma