Menu

Profil Rodičovské združenie pri ...

Rodičovské združenie pri ABC CVČ , FS Rozmarija

Telefónne číslo: 0907181966

Email: rozmarijadana@gmail.com

Ulica: Októbrova

Číslo: 30

Mesto: Prešov

PSČ: 08001

IČO: 17319617980

Web: http://rozmarija.sk

Náš príbeh

Súbor Rozmarija uchováva folklórne tradície východného Slovenska, prevažne regiónu Šariš. Prezentuje sa piesňami, tancami, hrami, šarišskou frazeológiou a zvykoslovím, ktoré sú spracované do dramatických pásiem s určitou mierou scénickej štylizácie.

Folklórny súbor Rozmarija pôsobí na umeleckej scéne už 25 rokov. Udržiava a prezentuje tanečný, hudobný, spevácky a zvykoslovný folklór východného Slovenska regiónu Šariš, Zemplín, Abov, Zamagurie a folklór národnostných menších žijúcich na Slovensku. FS Rozmarija reprezentoval Prešov a Slovensko na 81 medzinárodných svetových festivaloch CIOFF, IOV či IGF organizovaných pod záštitou UNESCO v 22 krajinách Európy a Ázie.

Naše krédo

Folklórny súbor Rozmarija z Prešova pôsobí na umeleckej scéne už 24 rokov od roku 1992 pod záštitou ABC centra voľného času. Udržiava a prezentuje tanečný, hudobný, spevácky a zvykoslovný folklór východného Slovenska regiónu Šariš, Zemplín, Abov, Zamagurie a folklór národnostných menších žijúcich na Slovensku. Sprevádzaný je vlastnou mládežníckou cimbalovou ľudovou hudbou Rozmarija. Program prezentuje v temperamentnej, humornej a divadelnej podobe. Osobitým spôsobom kombinuje autentiku a štylizáciu. S mladými členmi sa prezentuje aj experimentálnymi choreografiami, v ktorých spája prvky súčasného umenia s tradičným. FS Rozmarija reprezentoval Prešov a Slovensko na 81 medzinárodných svetových festivaloch CIOFF, IOV či IGF organizovaných pod záštitou UNESCO v 22 krajinách Európy a Ázie. Súbor ročne absolvuje množstvo vystúpení. V Roku 2014 spevácka zložka súboru hosťovala pri nahrávaní piesni na CD „Kolisečko nová z bileho javora“ a pripravuje vydanie nového CD nosiča rusínskych piesní. Súčasťou súboru je aj (DFS) Detský folklórny súbor Rozmarija. Ten v roku 2004 vydal svoj vlastný detský hudobný CD a MC nosič pod názvom „Rozmarija…jak še prekrašne rozvija“. Detská zložka pracuje v 6 skupinách vo veku od 5 do 15 rokov. Najstaršia skupina je zároveň prípravou mladých talentov pre (FS) Folklórny súbor Rozmarija. Prezentuje sa vlastným programom z regiónu Šariš plným hier, tanca, divadla a humoru. Taktiež každý rok reprezentuje Slovensko a mesto Prešov na detských medzinárodných festivaloch CIOF a IOV pod záštitou organizácie UNESCO.

Stručný popis organizácie

Súbor Rozmarija uchováva folklórne tradície východného Slovenska, prevažne regiónu Šariš. Prezentuje sa piesňami, tancami, hrami, šarišskou frazeológiou a zvykoslovím, ktoré sú spracované do dramatických pásiem s určitou mierou scénickej štylizácie.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma