Menu

Profil Spoločnosť pre ochranu ...

Spoločnosť pre ochranu netopierov na Slovensku

Telefónne číslo: +421907553914

Email: info@netopiere.sk

Ulica: Andraščíkova

Číslo: 618/1

Mesto: Bardejov

PSČ: 08501

IČO: 35645199

Web: http://netopiere.sk

Náš príbeh

Občianske združenie zamerané na ochranu a výskum netopierov, envirovýchovné a iné súvisace aktivity s celosvenskou pôsobnosťou.

Spoločnosť pre ochranu netopierov na Slovensku (SON) je občianske združenie zamerané na ochranu a výskum netopierov s celoslovenskou pôsobosťou. Členmi SON sú profesionálni zoológovia, ochranári, ale aj študenti, jaskyniari, či nadšenci rôznych zameraní a veku. Jednoducho tí, ktorých zaujímajú netopiere a radi prispejú k ich ochrane alebo k šíreniu poznatkov o ich význame a potrebe ich chrániť. V súčasnosti máme 61 členov a privíta spoluprácu aj s ďalšími záujemcami a organizáciami.
Vznikli sme už v roku 1993 najmä kvôli sčítavaniu netopierov na zimoviskách. Odvtedy sa naša činnosť rozšírila na monitoring letných (podkrovných) kolónií, praktickú ochranu netopierov, envirovýchovu, vydávanie publikácií a osvetu. Zamerivame sa na úpravu a zabezpečovanie vstupov do jaskýň (či iných podzemných priestorov), čistenie a údržbu podkrovných priestorov s výskytom početných kolónií. Veľmi často riešime problémy s výskytom netopierov v panelových budovách a vešiame búdky pre netopiere v lesoch.
Sme partnerom štátnym orgánom pri ochrane netopierov a ich biotopov, tiež sme členmi medzinárodnej organizácie BatLife Europe...
Z envirovýchovných aktivít každoročne organizujeme Európske noci netopierov (European Bat Night), ktorú zastrešuje sekretariát medzinárodného dohovoru o ochrane populácií európskych druhov netopierov EUROBATS, alebo aj iné prednášky pre deti a širokú verejnosť.
Vydávaných aj rôzne informačné skladačky a letáky, odborný časopis Vespertilio a iné publikácie.

Naše krédo

Spoločnosť pre ochranu netopierov na Slovensku (SON) je občianske združenie zamerané na ochranu a výskum netopierov s celoslovenskou pôsobosťou. Členmi SON sú profesionálni zoológovia, ochranári, ale aj študenti, jaskyniari, či nadšenci rôznych zameraní a veku. Jednoducho tí, ktorých zaujímajú netopiere a radi prispejú k ich ochrane alebo k šíreniu poznatkov o ich význame a potrebe ich chrániť. V súčasnosti máme 61 členov a privíta spoluprácu aj s ďalšími záujemcami a organizáciami. Vznikli sme už v roku 1993 najmä kvôli sčítavaniu netopierov na zimoviskách. Odvtedy sa naša činnosť rozšírila na monitoring letných (podkrovných) kolónií, praktickú ochranu netopierov, envirovýchovu, vydávanie publikácií a osvetu. Zamerivame sa na úpravu a zabezpečovanie vstupov do jaskýň (či iných podzemných priestorov), čistenie a údržbu podkrovných priestorov s výskytom početných kolónií. Veľmi často riešime problémy s výskytom netopierov v panelových budovách a vešiame búdky pre netopiere v lesoch. Sme partnerom štátnym orgánom pri ochrane netopierov a ich biotopov, tiež sme členmi medzinárodnej organizácie BatLife Europe... Z envirovýchovných aktivít každoročne organizujeme Európske noci netopierov (European Bat Night), ktorú zastrešuje sekretariát medzinárodného dohovoru o ochrane populácií európskych druhov netopierov EUROBATS, alebo aj iné prednášky pre deti a širokú verejnosť. Vydávaných aj rôzne informačné skladačky a letáky, odborný časopis Vespertilio a iné publikácie.

Stručný popis organizácie

Občianske združenie zamerané na ochranu a výskum netopierov, envirovýchovné a iné súvisace aktivity s celosvenskou pôsobnosťou.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma