Menu

Športom k radosti

Športom k radosti

Náš príbeh

Podporujeme deti po onkologickej liečbe zapojením do športových aktivít na Slovensku a na medzinárodných športových podujatiach.

„Každý z nich už zvíťazil nad zákernou chorobou!“

Sme rodičia 17 ročného syna, ktorý v útlom veku prekonal leukémiu a dnes je z neho aktívny športovec. V roku 2019 sa stal dvojnásoným majstrom Slovenska v plážovom volejbale U18 a U20. Spolu s ním sme sa rozhodli odovzdávať jeho pozitívny odkaz ostatným deťom po ťažkej a dlhodobo náročnej liečbe. Sú tu medzi nami a krutá onkologická diagnóza im nezobrala chuť žiť. Naopak, chcú dobehnúť všetko to, čo počas liečby zameškali. Majú však aj množstvo neskorých trvalých následkov, ktoré za sebou zanechala chemoterapia, rádioterapia a to niektorým znemožňuje ich zaradenie medzi zdravé deti. Našim hlavným cieľom je zapájať všetky deti po onkologickej liečbe do akéhokoľvek športu. Ich motiváciou je účasť  a reprezentácia Slovenska na medzinárodných športových podujatiach v Moskve a Varšave. Chceme podporiť deti k pravidelnému športovaniu, aby zabudli na každodenné starosti a ťažkosti. Organizujeme pravidelné športové podujatia (lukostreľba, bowling, športový deň s olym. disciplínami, plavecké dni, golfovú akadémiu). V roku 2018 sme boli s 19 deťmi v Poľsku na medzinárodnej OnkoOlympiáde 2018. Deti boli veľmi úspešné, získali 58 medailí v rôznych olympijských športoch ( viac o olympiáde si pozrite na našej web stránke). 

V roku 2019  sa 20 detí z celého Slovenska zúčastnili a reprezentovali krajinu na 10. Svetových detských hrách víťazov v Moskve. Ani nie o 2 týždne sa  19 detí zúčastnilo unikátneho podujatia na svete - Onko Lige - medzonárodný turnaj vo futbale v poľskej Varšave.
Ako prípravu na tieto športové podujatia sme usporiadali športové hry Onco Games v Šamoríne. Zapojili sme 37 detí, ich rodičov a súrodencov. 
 
Pomôžte nám plniť ich športové sny a tak pomôžeme aj deťom na oddelelniach detskej onkológie, ktoré teraz bojujú so zákernou chorobou a náročnou liečbou. 


Je to pre nich viditeľná motivácia, že "bojovať sa oplatí"!

Stručný popis organizácie

Podpora onkologicky chorých detí a ich rodín. Rôznymi pohybovými aktivitami motivovať deti k pozitívnym emóciám. Aby v športe nachádzali potrebnú životnú energiu a tak ukázali pozitívny príklad aj tým deťom, ktoré v súčasnosti na onkologických oddeleniach bojujú ten najväčší boj, aby sa nevzdávali a následne mohli v športe nájsť potrebnú radosť pre život.

Naše výzvy ()

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma