Menu

Profil Cyklokoalícia

Cyklokoalícia

Náš príbeh

Nasadnite spolu s nami na bicykel a podporte naše aktivity presadzujúce lepšie podmienky pre chodcov či cyklistov a kvalitnejší verejný priestor. Ďakujeme!

Cyklokoalícia je združenie aktívnych ľudí presadzujúcich lepšie podmienky pre udržateľnú mobilitu na Slovensku. Funguje od roku 2011 a za ten čas sa stala rešpektovaným odborníkom a partnerov samospráv či súkromného sektoru v oblasti cyklistickej a pešej dopravy. Zrealizovala množstvo aktivít na lokálnej aj celonárodnej úrovni, aby sme sa na Slovensku mohli prepravovať zdravšie, rýchlejšie a ekologickejšie.

V roku 2018 to boli napríklad tieto:

  • Odovzdali sme desiatky pripomienok k novým developmentom či dopravným stavbám ohľadom cyklistickej dopravy či bezbariérovosti v rámci EIA konaní (Posudzovanie vplyvov na životné prostredie). Naďalej sme vylepšovali náš projekt Sleduj EIA, ktorý umožňuje každému dostávať mailom informácie o všetkých EIA konaniach vo svojom meste.

  • K novej verzii dôležitého dokumentu Technický predpis 085 - Navrhovanie cyklistickej infraštruktúry sme odovzdali vyše 60 pripomienok, aby sa na Slovensku mohli navrhovať cyklotrasy podľa najlepších príkladov zo zahraničia, z ktorých väčšina bola zapracovaná.

  • Vyhrali sme spolu s organizáciami CEPTA a Client Earth súdny spor o Bratislavskom Integrovanom Programe na zlepšenie kvality ovzdušia, ktorý neobsahoval konkrétne merateľné a časovo obmedzené opatrenia. V rámci iniciatívy Za čisté ovzdušie sme tiež nainštalovali 6 vlastných meračov kvality ovzdušia a boli účastníkmi expertných skupín na Ministerstve životného prostredia.

  • Uskutočnili sme v Bratislave sčítanie cyklistickej dopravy na 27 miestach za účasti takmer 70 dobrovoľníkov.

  • Podporili sme rôzne akcie, ako cyklojazdy v Nitre, Bratislave, Pezinku či Považskej Bystrici, a zorganizovali aj úspešný Protest za bezpečné nábrežie.

  • Stali sme sa členmi European Cyclists' Federation, získali tak nové skúsenosti a pomohli lobovať za aktívnu mobilitu aj na európskej úrovni.

  • Piaty rok sme v Bratislave prevádzkovali komunitný systém zdieľaných bicyklov White Bikes - Biele Bicykle, do ktorého pribudlo 30 nových bicyklov a 200 užívateľov.


Týmto, ale aj rôznym novým aktivitám sa chceme venovať aj v roku 2019, a to ešte intenzívnejšie. Zároveň chceme naše skúsenosti rozšíriť aj do ďalších miest na Slovensku, a budeme vďační, ak nám v tom pomôžete.

Stručný popis organizácie

Cyklokoalícia je občianske združenie, ktorého cieľom je zlepšenie podmienok pre pešiu a cyklistickú dopravu na Slovensku.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma