Menu

Profil SOSNA, o.z.

SOSNA, o.z.

Náš príbeh

Aj vďaka Vám môžeme uskutočňovať zmysluplné vízie pre ľudí a prírodu.

Chceme byť inšpiráciou pre každého, kto chce byť viac sebestačný, nezávislý a zodpovedný voči prírode a krajine. Ekocentrum SOSNA je funkčnou ukážkou nízko-energetickej, zdravej a ekologickej budovy s veľkou prírodnou záhradou, venujúca sa spájaniu a podpore ľudí, s cieľom realizovať alternatívy pre riešenia environmentálnych problémov, a problémov sebestačnosti.

Čo budeme robiť s Vami a pre Vás:

PRÍRODNÉ STAVBY: V rámci tréningov pre verejnosť dokončíme Hobití dom so zelenou strechou, ktorý bude slúžiť ako čajovňa, klubovňa a miesto pre tvorivé dielne. Krásna prírodná stavba z hliny a dreva.

ENERGETICKÉ ALTERNATÍVY: Budeme pokračovať vo vývoji a výstavbe riešení, ktoré sú ekologické, ekonomické, účinné, ale aj pekné: slnečná sprcha, Trombeho stena, Raketová pec a ďalšie zariadenia, ktoré sa dajú svojpomocne vybudovať s minimálnymi nákladmi.

ENVIRONMENTÁLNE PROGRAMY pre mládež, dospelých, rodiny s deťmi. Semináre, výučbové programy pre školy, výstavy, tréningy, tvorivé dielne a ďalšie environmentálne aj umelecké a tvorivé aktivity pre verejnosť, vrátane našich pravidelných jarných a jesenných prírodných a cestovateľských festivalov.

SIEŤ PRÍRODNÝCH A KOMUNITNÝCH ZÁHRAD. Pomáhame tvoriť prírodné záhrady nielen na školách, ale aj v obciach. Šírime nielen informácie, ale hlavne praktické skúsenosti v oblasti ekologického pestovania, sebestačnosti a pestrosti.

Navštíviť nás môžete kedykoľvek po dohode na adrese Ekocentra:

SOSNA o.z.
Okružná 413/17
044 31 Družstevná pri Hornáde

tel./fax:+421 55 62 519 03
mobil:+421 904 951 139
e-mail: silvia.sosna@gmail.com

Výsledky našej práce a možnosti zapojenia sa a podpory môžete nájsť na stránke http://www.sosna.sk , alebo na facebooku: http://www.facebook.com/ekocentrum.sosna

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma