Menu

Profil Maják nádeje

Maják nádeje

Náš príbeh

Staňte sa majákom pre rodiny v beznádeji

S rodinami v hmotnej a sociálnej núdzi pracujeme už 12 rokov. Sú to najmä osamelé matky s deťmi a viacpočetné chudobné rodiny. Našim cieľom je sprevádzať ich v ťažkých životných situáciách a poskytovať im rôzne druhy pomoci. S každou z rodín pracujeme pravidelne a dlhodobo.  

V Majáku nádeje sa nájde veľa smutných ale zároveň srdečných príbehov, skvelých dušičiek, ktoré nielen potrebujú pomoc, a o zmenu sa usilovne snažia, ale dokonca dokážu aj s veľkým nasadením a srdiečkom pracovať na tom, aby pomoc, ktorú dostávajú, vedeli nejakým spôsobom vrátiť. 

Jednou z takýchto osôb je mamička s jednou školopovinnou dcérkou. Aj napriek problémom aké má, je na invalidnom dôchodku  a manžel jej zomrel, nevzdala sa a bojuje.  Keďže jej zdravotné problémy nie sú malé a do práce kvôli častým záchvatom chodiť nemôže, tak si čas doma kráti návštevou Majáku, kde môže využiť svoj talent – šitie (a učí šiť aj ďalšie mamky) a kde môže v skupinke s ďalšími mamkami zdieľať svoje ťažkosti aj radosti. Zároveň sa jej dostane pomoci, ktorú potrebuje, nakoľko je len na invalidnom dôchodku a má vysoké výdaje aj za lieky. No napriek vlastnej materiálnej biede, nie je jej cudzie ani dať niečo zo svojej domácnosti, ak to niekomu chýba, ona vždy vie, že Boh jej to oplatí. Jej dcérka sa tiež zúčastňuje majákovských aktivít, k jej veľkým talentom patrí kreslenie. Kreslí pohľadnice a obrázky, ktoré sme začali dávať tlačiť na ekotašky. Zdravotne si toho prežili nesmierne veľa obidve, ale aj tak nestrácajú nádej a bojujú vždy za všetkých okolností. 

Ďalšou skvelou osôbkou, ktorá ku nám chodí je mamka, ktorá je po vážnych operáciách chrbtice, ktoré žiaľ viedli k tomu, že skoro ochrnula. Nevie už normálne chodiť, len kúsok prejde s barlami a na dlhšie vzdialenosti používa elektrický vozík.  Dlho bojovala za invalidný dôchodok, ktorý jej schválili až po dlhých mesiacoch a i to nie plný. Bola niekoľko mesiacov s nulovým príjmom a nebyť našich darcov, prišla by o bývanie. Pomáhali sme jej preklenúť toto ťažké obdobie, ako s nájmom, tak s potravinami a naďalej s liekmi. No ona bojuje a má v sebe toľko pozitívnej energie a chuti do života aj napriek stavu, v ktorom sa jej telo nachádza, že to rozsieva okolo seba každý deň spolu aj s jej úsmevom. 

Ďalšou rodinkou, ktorej pomáhame sú manželia s dvoma dospelými no zdravotne postihnutými deťmi. Mamka dlhé roky tvrdo pracovala, až si zničila chrbticu, na bolesti jej nezaberajú žiadne lieky a ani rehabilitácie. To ju však netrápi, viac sa obáva, že tým prišla o príjem, pracovať chce, no nedokáže. Invalidný dôchodok sa jej zatiaľ neporadilo vybaviť. Manžel mal problém nájsť si stabilné zamestnanie, prevažne má len dohody, čo je nízky príjem.  Deti môžu chodiť len na pár hodín pracovať, prevažne len cez aktivačné práce. Rodina prišla o služobný byt. Skončili v podnájme, ktorý však ledva dokážu spoločne utiahnuť. Na potraviny im už neostáva. Je to pre nich každomesačný boj. Aj s pomocou darcov pomáhame tejto rodine s potravinami, liekmi a nájmom, kým si manžel nenájde prácu na plný úväzok a deti prácu v chránených dielňach alebo sociálnom podniku.

Síce „jedna osoba nemôže zmeniť celý svet, ale Ty môžeš zmeniť celý svet jednej osobe“, ako píše Albert Einstein, tak aj každé vyzbierané euro dokáže pomôcť konkrétnej rodine v núdzi, či už tým, že im zakúpime potraviny, hygienické potreby, lieky, či zaplatením nájmu zabezpečíme, že neprídu o strechu nad hlavou. Aj v mene rodín v núdzi ďakujem každému, kto sa rozhodne pomôcť.


Facebook
OZ Maják nádeje

Web
www.majak-nadeje.eu

Stručný popis organizácie

OZ Maják nádeje sa zameriava na pomoc rodinám v hmotnej a sociálnej núdzi.

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma