Menu

Profil Rada mládeže Slovenska

Rada mládeže Slovenska

Telefónne číslo: +421 2 54 79 13 90

Email: rms@mladez.sk

Ulica: Palárikova

Číslo: 25

Mesto: Bratislava 1

PSČ: 81104

IČO: 683779

Web: www.mladez.sk

Náš príbeh

Projekt 72 HODÍN je príležitosť ukázať širokej verejnosti dobrovoľnícku stránku každého človeka, obzvlášť mladých ľudí. Je to čas, ktorý venuješ sebe a veciam, na ktorých ti záleží alebo ktoré by si chcel zmeniť.

V roku 2010 zorganizovala Rada mládeže Slovenska prvý ročník projektu 72 HODÍN, ktorý je pravidelne organizovaný aj v krajinách ako Nemecko, Rakúsko, Česká Republika alebo Švajčiarsko. Akcia sa stretla s veľkým záujmom, ktorého výsledkom bolo viac ako 6 000 účastníkov a vyše 300 projektov po celom Slovensku.

Projekt 72 HODÍN je dobrovoľníckym maratónom (nielen) mladých ľudí , kde sa počas jedného víkendu zapojí do rôznych projektov každý, komu záleží na svojom okolí a ľuďoch žijúcich v ňom a chcel by v ňom zmeniť veci, aby boli lepšie, krajšie a zmysluplnejšie.

V roku 2014 sa bude konať už tretí ročník tohto projektu a každá organizácia, iniciatíva, škola alebo neformálna skupina ľudí, ktorá vidí zmysel v dobrovoľníctve a má ochotu robiť niečo pre iných sa môže tejto akcie zúčastniť.

Cieľom 72 HODÍN je spropagovať dobrovoľníctvo ako také, s dôrazom na dobrovoľníctvo mladých ľudí. Ukázať verejnosti, že mladí vedia robiť veci kvalitne, kreatívne, zodpovedne a bez nároku na honorár. Vytvoriť komunitu pre dobro iných na lokálnych úrovniach.

Organizátorom projektu je Rada mládeže Slovenska (RmS) zastrešujúca 26 mimovládnych organizácii, ktoré sa venujú deťom a mládeži.
Všetky spolu združujú viac ako 45-tisíc detí a mladých ľudí. RmS vznikla v roku 1990 a na celoštátnej úrovni spája detské a mládežnícke organizácie bez ohľadu na ich politické presvedčenie, náboženské vyznanie, národnostnú či etnickú príslušnosť. RmS zastupuje a koordinuje záujmy svojich členov najmä v komunikácii so štátnou a verejnou správou. Snaží sa podieľať na vytváraní takého prostredia, ktoré umožňuje
detským a mládežníckym organizáciám efektívne a bez prekážok vykonávať ich činnosť.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo vyjadrenia podpory neváhajte a kontaktujte nás na:

72hodin@mladez.sk

alebo volajte a píšte priamo nášmu projektovému manažérovi

Peter Belej
+421 948 939 336
peter.belej@mladez.sk

Za každý Váš dar a podporu vopred ďakujeme

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma