Menu

Profil Návrat

Návrat

Telefónne číslo: 02/52 44 43 61

Email: trvaly@navrat.sk

Ulica: Pluhová

Číslo: 1

Mesto: Bratislava

PSČ: 83103

IČO: 31746209

Web: www.navrat.sk

Náš príbeh

Nedávame deťom hračky, nachádzame pre ne rodiny.

1) Deti, ktoré toho prežili viac než mali. Poznáme ich. Prišli do adoptívnych a pestúnskych rodín s batohom plným neviditeľnej bolesti. Raz keď tá bolesť bola neznesiteľná, dohodli sa so sebou a vytvorili si z nej zbrane hromadného ničenia...keď sa ku ním bude chcieť niekto priblížiť, použijú ich. Raz či dvakrát si niekto trúfne, ale len blázon by si trúfol viackrát.

Čo robíme:
Vstupujeme do rodín, aby sme podporili tých, ktorí sa rozhodli ponúknuť uboleným deťom vzťah. Naši terapeuti a poradcovia skompetentňujú adoptívnych i pestúnskych rodičov, aby si trúfli, aby to nevzdávali, aj keď na druhej strane zúri vojna. Naše konzultácie sú často v domácom prostredí, priamo tam na bojisku...niekedy všetci prichádzajú do našich priestorov, aby našli rovnakú reč , ktorá pomôže v prímerí.

Rodinám ponúkame:
• program pripútania
• terapiu dotykom
• dyadickú terapiu
• programy rozvoja rodičovských zručností s prvkami hrovej terapie
• ďalšie odborné služby, ktoré pomáhajú náhradným rodičom lepšie rozumieť prijatým deťom


2) Rodina, ktorá sa dlhodobo nachádza v zlej materiálnej a vzťahovej situácii. Vzájomné konflikty, osobnostná nezrelosť jej členov, nedostatok sociálnych zručností a rôzne závislosti spôsobujú, že dieťa v rodine dlhodobo stráda a neprospieva. Celá rodina potrebuje sociálno-psychologickú pomoc, ktorú ale väčšinou nedostáva. Potom prichádza najhoršia možnosť – dieťa musí byť z rodiny odňaté.

Čo robíme:
Rodinám s vážnymi problémami poskytujeme systematickú sociálno-psychologickú pomoc priamo v teréne. Pravidelne ich navštevujeme, získavame ich dôveru a ochotu spolupracovať, zvyšujeme ich motiváciu a sebavedomie, podporujeme rozvoj ich rodičovských a sociálnych zručností, komunikáciu. Náš cieľ je, aby sa situácia v rodine natoľko zlepšila, že bude schopná zabezpečiť lepšie prostredie pre výchovu svojich detí. Aby deti mohli ostať doma!

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma