Menu

Profil Asociácia pre inovatívne ...

Asociácia pre inovatívne publikovanie o.z.

Náš príbeh

MONO dáva priestor a podporuje inovatívnu žurnalistiku na Slovensku. Kladieme dôraz na kvalitný obsah a čitateľský zážitok.

MONO dáva priestor a podporuje inovatívnu žurnalistiku na Slovensku. Kladieme dôraz na kvalitný obsah a čitateľský zážitok. Naším cieľom je otvárať dôležité domáce témy a sprostredkovať zaujímavú žurnalistiku zo zahraničia pre slovenské publikum.

Počas svojej existencie MONO poodhalilo platených falošných diskutérov, pozrelo sa do zákulisia prezidentskej kampane a prinieslo reportáž zo Srebrenice. MONO získalo dve Novinárske ceny a tri ceny Slovak Press Photo

MONO vydáva občianske združenie Asociácia pre inovatívne publikovanie. V máji 2013 ho založili novinári Pavel Sibyla, Tomáš Prokopčák, Filip Struhárik a fotograf Tomáš Halász. Jeho spolutvorcami sú ľudia pracujúci v popredných slovenských médiách, osobnosti spoločenského a kultúrneho života a študenti z viacerých slovenských univerzít. 

MONO magazín nevznikol za účelom tvorby zisku, ale z presvedčenia, že potreba klásť podnetné otázky a nachádzať na ne zaujímavé odpovede, je silnejšia ako možnosti trhu vytvoriť pre ne vhodný priestor. Financie na vydávanie magazínu získava združenie hlavne z projektov, grantov a darov. Malá časť príjmov MONO je aj komerčného charakteru, vďaka čomu môže byť celý projekt udržateľný. Za každým z našich článkov sa skrýva časovo náročná práca autorov, editorov, fotoreportérov a ďalších ľudí, ktorí sa ako dobrovoľníci podieľajú na činnostiach súvisiacich s prípravou MONO. 

Práve na odmeny pre ľudí, zabezpečujúcich kvalitné články a fotografie pre MONO bude použitý váš dar. Na tejto stránke máte možnosť venovať nám jednorázový finančný dar. V prípade, že máte záujem stať sa pravidelným darcom, navštívte, prosím, našu webovú stránku www.mono.sk, kde nájdete viac informácií. Vašu podporu si veľmi vážime a za všetky príspevky vopred ďakujeme!

Tím magazínu MONO


Stručný popis organizácie

MONO dáva priestor a podporuje inovatívnu žurnalistiku na Slovensku.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma