Menu

Profil občianske združenie Proti ...

občianske združenie Proti prúdu

Telefónne číslo: 02 5262 5962

Email: protiprudu@notabene.sk

Ulica: Karpatská

Číslo: 10

Mesto: Bratislava

PSČ: 81105

IČO: 36068781

Web: www.notabene.sk

Náš príbeh

Prispejte na aktivity občianskeho združenia Proti prúdu - vydavateľa mesačníka NOTA BENE!

Vaše peniaze použijeme na pomoc ľuďom bez domova.

Občianske združenie Proti prúdu (vydavateľ Nota bene) založili traja študenti sociálnej práce 20. 3. 2001 s cieľom pomôcť ľuďom bez domova integrovať sa do spoločnosti, pracovať v oblasti prevencie bezdomovectva a pozitívne vplývať na postoje verejnosti voči ľuďom bez domova.

Hlavným nástrojom sa stal projekt – pouličný časopis Nota bene. Ten v súčasnosti dáva každý mesiac šancu získať dôstojný príjem, sebaúctu a sociálne kontakty 350 ľuďom bez domova v 17 mestách Slovenska. Ľuďom bez domova poskytujeme individuálne sociálne a právne poradenstvo v kancelárii i teréne - na predajných meistach.

V súčasnosti realizujeme pilotný projekt zamestnávania a oddlžovania ľudí bez domova Nosiči batožín na hl. žel. stanici v Bratislave.


Naše krédo

V o.z. Proti prúdu (vydavateľ Nota bene) pomáhame ľuďom bez domova začleniť sa do spoločnosti a aktivizovať ich vlastný potenciál na riešení svojej situácie. Začleniť sa znamená pre každého niečo iné. U niekoho to je zvýšenie kvality života (napr. vďaka príjmu z predaja sa z ulice presťahuje do ubytovne, prestane byť sám a získa sociálne kontakty...) u iného získanie nového zamestnania.

Stručný popis organizácie

Hlavným nástrojom sa stal projekt – pouličný časopis Nota bene. Ten v súčasnosti dáva každý mesiac šancu získať dôstojný príjem, sebaúctu a sociálne kontakty 350 ľuďom bez domova v 17 mestách Slovenska. Ľuďom bez domova poskytujeme individuálne sociálne a právne poradenstvo v kancelárii i teréne - na predajných meistach. V súčasnotsi realizujeme pilotný projekt zamestnávania a oddlžovania ľudí bez domova Nosiči batožín na hl. žel. stanici v Bratislave.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma