Menu

Pomoc nadanému tanečníkovi

Roland Dandó , 29 r.

Trvanie výzvy: 8. februára 2016 - 30. septembra 2016

Cieľ výzvy

Pomôcť finančne veľmi nadanému a cieľavedomému študentovi, ktorý sa vďaka svojmu talentu a húževnatosti dostal na Univerzitu Antona Brucknera v Linzi.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 2.2.2007

IČO: 37927264

Ulica: Košická 36

Mesto: Bratislava

PSČ: 82108

Štát: Slovensko

Príbeh

Pomoc nadanému tanečníkovi

Roland Dandó sa vďaka svojmu nevšednému nadaniu a cieľavedomosti dostal na štúdium tanca do Rakúska. Jeho i jeho celú rodinu to stojí nemálo úsilia. Otec, ktorý ako údržbár zarobí 400,- € si zobral úver 2 000,- €, mama je invalidná dôchodkyňa. Doma sú ďalší súrodenci. Náklady na školu i na živobytie sú však oveľa vyššie. Pomôžte Rolandovi pokračovať v štúdiu.

Roland vidí zmysel svojho života v tanci. Je očarený z novej školy a z toho, že stretol ľudí s podobným záujmom a úžasných učiteľov.  Dostal sa na školu vďaka svojej húževnatosti a precíznosti. 

Jeho štúdium si vyžaduje veľa obetí z jeho strany i zo strany rodičov. Roland pochádza z päťčlennej rómskej rodiny. Otec je údržbár a mama invalidná dôchodkyňa. Kvôli štúdiu si otec zobral úver 2000,- EUR. Roland sa snaží privyrobiť si popri škole, ale vyučovanie mu nedovolí zaviazať sa u zamestnávateľa stabilne. Zarobí 70,-  EUR mesačne. Škola, ubytovanie, strava, požičanie učebníc, miestna doprava, pranie ho vyjdú 403,- EUR s tým, že navštevuje školu, kde nie je drahé školné. Ubytovanie má najlacnejšie v Linzi, knihy si nekupuje, len požičiava, jeho strava sa väčšinou skladá zo zemiakov,mrkvy alebo ryže. Odkedy študuje, schudol 5 kíl. Uvedomuje si, že aj doma sa kvôli nemu uskromňujú a veľmi si to váži. Veľmi by chcel v štúdiu pokračovať. 

Kedysi dávno gróf Eszterházy poslal do Viedne študovať bratov Móžiovcov, keďže videl, že ich talent je veľmi vzácny. Bratia mali svoje rodiny a odvtedy vychovali celú dynastiu vzdelaných hudobníkov. Dnes môžete aj vy prispieť tomuto nadanému, skvelému tanečníkovi a pomôcť mu splniť jeho sen. Ak bude mať syna a bude sám vzdelaný, určite ho pošle študovať. 

Ďalšie informácie

Facebook
Romsky dom - Romano kher

S dieťaťom pracujeme
niekoľkokrát do mesiaca

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
vôbec

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

na vzdelávanie deti a mládeže

na prácu s marginalizovanými skupinami

na prácu s menšinami

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?