Menu

Pomoc pre Adamka

Trvanie výzvy: 16. marca 2021 - 31. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Momentálne sme sa dostali do ťažkej finančnej situácie a nemáme prostriedky na to, aby sme mohli všetky terapie a návštevy lekárov absolvovať. Chceme hlavne absolvovať rehabilitačný pobyt v Adeli-centre v Piešťanoch, pretože Adamkovi výrazne pomáha. Dokáže sám sedieť s oporou o ruky a udrží sa na štyroch čo dovtedy nevedel, snaží sa aj štvornožkovať a samozrejme ho to posunulo aj mentálne. Rehabilitácia stojí 4000 € no nedokážeme z nášho rodinného príjmu ušetriť takú sumu

Príbeh

Pomoc pre Adamka

Adamko je náš najväčší poklad, ktorý sa nám za všetko odvďačuje svojím úsmevom a radosťou zo života. Môj syn má veľmi veľké šance a dobré prognózy do budúcnosti, pretože je naozaj veľmi šikovný a múdry, preto verím, že vďaka Vašej pomoci sa postaví na svoje nohy a zaradí medzi rovesníkov.
V jeho mene Vás veľmi pekne prosíme o pomoc. Boli by sme Vám vďační za akúkoľvek finančnú podporu.
Snažíme sa urobiť pre nášho synčeka všetko čo je v našich silách no naše finančné prostriedky sú nepostačujúce, no snažíme sa bojovať každučký deň....

Diagnóza môjho 7 ročného syna Adamka je detská mozgová obrna ( CTP, trupová hypotónia a paréza končatín). Celé moje tehotenstvo prebiehalo ukážkovo. Veľmi sme sa tešili na naše prvé dieťa a ani vo sne nás nenapadlo, že sa môže pri pôrode niečo stať. Kontrakcie mi začali v 41 tt. Vraj všetko prebehlo v poriadku, no ja som mala zlý pocit, že sa niečo deje, ale nik ma v nemocnici nepočúval. Pôrod trval 24 hodín. Počas pôrodu došlo k viacerým prešlapom zo strany nemocnice. Nakoniec museli Adamka vyťahovať v poslednej chvíli kliešťami. Jednou nohou už nebol medzi nami, bol 5 minút neokysličený, dýchal až po 10-tich minútach. Mal vpáčenú lebku 2,5 mm do mozgu a následne sa mu tam vytvorila krvná zrazenina, aby toho nebolo málo vdýchol plodovú vodu, ktorá už bola v rozklade. Po dvoch hodinách po pôrode ho museli previesť do Popradskej nemocnice na Jisku, pretože mu začalo vynechávať dýchanie a začal kŕčovať. Lekári mu nedávali veľké nádeje. Adamko je ale veľký bojovník a na prekvapenie lekárov sme sa dostali z nemocnice už po 3 týždňoch. Začiatky boli ťažké a chvíle plné slz no BOJUJEME aby Adamko rástol a vyvíjal sa tak ako má a bez bolestí... Každodenne cvičíme no naše schopnosti sú nepostačujúce, aj keď sa stále učíme aj my rehabilitácie od odborníkov sú pre neho predsa len osožnejšie.

S Adamkom absolvujeme rôzne rehabilitácie, chodievame k najlepším špecialistom a poctivo „makáme“. Napriek jeho narodeniu a všetkým komplikáciám, ktoré sa stali pri pôrode je Adamko na tom omnoho lepšie ako lekári predpokladali, a preto nás to ťahá vpred mu pomôcť a skvalitniť mu jeho život.

Aktualizácie

Adamko 26. 6 2021

Adamko na bicykli 

Adamko cvičenie25. 6 2021

Adamko

Adamko cvičenie23. 6 2021

Adamko maka 

Adamko cvicenie23. 5 2021

Adamko cvicenie

Adamko cvičenie22. 4 2021

Adamko 

Adamko cvičenie22. 3 2021

Adamko

Adamko cvičenie22. 3 2021

Adamko

Adamko cvičenie15. 3 2021

Adamko

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?