Menu

Prosba o pomoc rodičom nezvestného novinára Paľa ...

Trvanie výzvy: 1. apríla 2021 - 31. mája 2021

Cieľ výzvy

4000 eur na opravu kúrenia

Príbeh

Prosba o pomoc rodičom nezvestného novinára Paľa Rýpala - darujme im ľudské teplo

Prosím súrne o finančnú pomoc, pretože týmto už aj tak dosť utrápeným ľuďom vypovedalo počas uplynulej zimy kúrenie. Ich najväčšia bolesť, ktorá trvá dodnes, sa začala v apríli roku 2008, kedy zmizol ich vtedy 39-ročný syn, investigatívny novinár Palko Rýpal.

Novinár Paľo Rýpal písal najviac o podsvetí, mafii, no prišiel aj na veci ako falošné zmenky, kšefty s motorovými olejmi a liehom, podvody s pôdou a lesmi či podvody na DPH. Podľa doterajších zistení zo súkromného pátrania jeho okolia nie je vylúčené, že bol Palko zavraždený. 

     Polícia sa, žiaľ, doteraz nedopátrala ničoho. Telo svojho syna do dnešného dňa nemajú, nemôžu ho ani dôstojne pochovať a zapáliť mu sviečku na hrobe. Manželia Rýpalovci sú dôchodcovia, Paľkova mama má 72 a otec 78 rokov. Žijú v spoločnej domácnosti s päťročnou vnučkou – dcérou svojho mladšieho syna, ktorý nebol ochotný sa o dieťa starať, prispievať naň a vychovávať ho. 

      Ešte do leta 2020 mali zverené do starostlivosti aj jeho ďalšie tri deti, ktoré sú momentálne u matky, no stále im všemožne pomáhajú aj z toho mála čo majú. Nedokázali si odložiť za tie roky žiadne peniaze na prípadný havarijný stav v domácnosti. A ten nastal v polovici marca tohto roka. 

       Kotol, ktorý bol v dome od roku 198, sa už úplne „porúčal“. V decembri sa ho opravárovi ešte podarilo sfunkčniť, no teraz to už s 38-ročným kotlom nedokázal. A tak manželia a malé dievčatko zostali v dome, v ktorom okrem elektrického ohrievača nie je žiadne iné kúrenie, bez tepla. Podarilo sa mi narýchlo zohnať firmu na výmenu kotla, ktorá však musela urobiť aj nové rozvody, pretože na staré etážové kúrenie sa nový kotol nedal napojiť.

       Cena je približne 4000€. Ja nemám ako finančne pomôcť svojim rodičom, pretože z platu opatrovateľky v rodine živím ešte tri deti (z piatich), ktoré sú školopovinné. Manželov polovičný úväzok a polovičný invalidný dôchodok nám zabezpečujú len aké-také prežitie. 

     Keby bol Paľko s nami, vedel by rodičom pomôcť. No teraz som na všetko sama a inak si neviem poradiť. Prosím preto láskavo o finančnú pomoc pre mojich rodičov. Iveta Uhliariková-Rýpalová


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?