Menu

Aby naše vlky spokojne vyli...

Trvanie výzvy: 25. júna 2013 - 25. júna 2014

Cieľ výzvy

Vybudovať nové chovné zariadenie pre vlky európske v bratislavskej ZOO.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 9.5.1960

IČO: 179710

Ulica: Mlynská dolina 1

Mesto: Bratislava

PSČ: 84227

Štát: Slovensko

Príbeh

Aby naše vlky spokojne vyli...

Radi by sme v bratislavskej ZOO vytvorili nové chovné zariadenie pre vlky európske. Limitujú nás však finančné možnosti, ktoré nám nedovoľujú postaviť chovné zariadenie z vlastných zdrojov, preto sme sa rozhodli požiadať o pomoc verejnosť.

Vlk obyčajný bol kedysi najrozšírenejšou šelmou. V súčasnosti je vo väčšine krajín Európy a v USA vyhubený, darí sa mu len v riedko osídlených oblastiach. Vlky obyčajné, ktoré sú najväčšími zástupcami čeľade psovitých, si svoju zlú povesť vôbec nezaslúžia. Príliš im nepomáha ani rozprávka O červenej čiapočke, ktorá ich už pred malými deťmi vykresľuje ako požieračov ľudí...

Alfa pár našej svorky vlkov, prišiel do ZOO v roku 2006. Naša ZOO mala byť len akousi prestupnou stanicou a vlky mali putovať v rámci výmenného obchodu do partnerskej ZOO v zahraničí.

V roku 2008 porodila samica prvé mláďatá. Keďže sa situácia nevyvíjala tak, že by mali vlky našu ZOO opustiť a v roku 2009 samica opätovne vrhla mladé, rozhodli sme sa pristúpiť ku kastrácii samca, aby sa ďalej vlky nemnožili, vzhľadom na ich nie úplne ideálne chovné podmienky.

Chovné zariadenie, ktoré vlky obývajú, je zastarané a nevytvára ideálne podmienky na chov.

Veľmi radi by sme vlkom poskytli výbeh, ktorý bude lepšie vyhovovať ich potrebám a vernejšie kopírovať prostredie, v ktorom sa nachádzajú vo voľnej prírode. Brlohy vlkov sa nachádzajú pod koreňmi stromov, pod vývratom, na ťažko prístupných miestach v skalách alebo sú ukryté v húštine. Tejto charakteristike sa najviac približuje priestor v zalesnenej časti našej ZOO. Keďže je vlk našim pôvodným druhom, nepotrebuje špeciálne vyhrievané koterce, zima mu nerobí problémy a v prípade príliš teplého počasia mu les ponúkne dostatok chládku.

Aby sme mohli začať s výstavbou nového chovného zariadenia, musíme mať dostatočnú finančnú a materiálnu základňu.

Veríme, že ak spojíme všetky sily, naše vlky budú čoskoro obývať nový výbeh a budú si v ňom spokojne žiť a vy sa budete môcť pozerať na ne s vedomím, že je to i vďaka VÁM!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?