Menu

Rehabilitácie pre nevidiaceho Alexandra

Trvanie výzvy: 28. júla 2021 - 28. júla 2022

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Ako každý rodič chceme pre svoje dieťa len to najlepšie, ale sama s priateľom to nevieme zabezpečiť. Chceme Vás zo srdca veľmi poprosiť o finančnú pomoc pre Alexka na všetky rehabilitácie, ktoré by sme chceli absolvovať a keďže bývame aj v prenájme a máme ešte jedno dieťatko je to pre nás finančne ťažké preto by sme peniažky použili aj na bývanie.

Príbeh

Rehabilitácie pre nevidiaceho Alexandra

Dobrý deň, chceli by sme Vás poprosiť o finančnú pomoc pre nášho synčeka Alexandra. Rehabilitácie, ktoré by mu pomohli na jeho zlepšenie zdravotného stavu.

Alexander sa narodil v 24týždni tehotenstva s dĺžkou 31cm a váhou 750g. Hneď ako sa narodil viedol svoj boj o život. Po pôrode bol oživovaný, 23 dní na pľúcnej ventilácií a v umelom spánku a nato nám oznámili že  nastalo zakrvácanie do mozgu najvyšší 4 stupeň, následne sa začal tvoriť hydrocefalus a po 3 týždňoch svojho života už bol operovaný. Do hlavičky mu dali rezervoár, ktorý mal odviesť nahromadenú krv, ktomu nevyvinuté sietnice, ductus, ktorý našťastie zmizol po pár dňoch, DMO a zakrvácanie do pľúc. Prvé tri mesiace strávil na detskej Neonatológii JIRS v Rooseveltovej nemocnici Banskej Bystrici. Ďalšie mesiace svojho života ho prevážali aj do Bratislavy na Kramáre, kde podstúpil prečistenie mozgových komôr, operácie očí 5 krát, zavedenie VP shuntu. Po pol roku bol prepustený do domácej starostlivosti s kyslíkovým prístrojom, sondou na kŕmenie a množstvom liekov. Podľa jeho diagnózam by mal byť ležiacim, používať kyslíkový prístroj a papať cez sondu, napriek všetkým prekážkam sme bojovali a stále bojujeme o jeho budúcnosť a za mesiac sme ho naučili prijímať stravu cez ústa a k tomu si začal dýchať sám a kyslíkový prístroj už nepotreboval. V januári roku 2020 absolvoval vyšetrenie očí, kde mu zistili, že má vážne poškodenie sietnic a následne musel ísť na veľmi náročnú operáciu. Následkom operácie otvoril oči až po dvoch mesiacoch, no bohužiaľ operácia nepomohla a prišiel úplne o zrak. Po pár mesiacoch od operácie bol na EEG hlávky a výsledok bol: základné štádium epilepsie a k tomu mu predpísali sirup keppra, ktorú užíva do dnes. Alexander má 2 roky, no doteraz sme neboli na rehabilitačnom pobyte, ktorý sme si nemohli dovoliť aj kvôli situácií Covid-19 a synčekovými zdravotnými problémami, ale napriek tomu cvičíme sním doma. Touto cestou by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc na rehabilitácie a bývanie, keďže je to finančne náročné aby Alexko žil život aký si naozaj zaslúži, pretože nič nepoteší rodiča viac než úsmev a zdravie svojho dieťaťa. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?