Menu

Rekonštrukcia historického trolejbusu Sanos

Trvanie výzvy: 12. septembra 2013 - 12. marca 2014

Cieľ výzvy

Obohatiť vozopark historických dopravných unikátov o "nové" vozidlo.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 17.4.2013

IČO: 00 492 736

Ulica: Olejkárska 1

Mesto: Bratislava

PSČ: 81452

Štát: Slovensko

Príbeh

Rekonštrukcia historického trolejbusu Sanos

Rekonštrukcia historického trolejbusu je veľmi náročná a hlavne nákladná záležitosť. Pracovníci Dopravného podniku Bratislava, a. s. v spolupráci s členmi občianskeho združenia Klub historických autobusov zápasia pri prácach na rekonštrukcii s nedostatkom náhradných dielov a v neposlednej miere aj s nedostatkom finančných prostriedkov. Dopravný podnik Bratislava podporuje nadšencov histórie verejnej dopravy a preto by sme radi oslovili všetkých milovníkov historických vozidiel, aby pomohli k pôvodnému vzhľadu tohto historického trolejbusu.

Deň otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava sa každoročne teší veľkej popularite zo strany fanúšikov verejnej dopravy. Na tento ročník pripravili naši dielenskí pracovníci pre návštevníkov špeciálne prekvapenie - historický unikát v procese rekonštrukcie - prvý československý kĺbový trolejbus ŠKODA SANOS. Dňa 21. septembra 2013 bude mať na DOD svoju výstavnú premiéru v depe Jurajov Dvor.
Odborníci na historické vozidlá na ňom pracujú už štyri roky a dôsledne dbajú na to, aby náhradné diely a technológie zodpovedali dobe, v ktorej bol vyrobený. Dôkazom pedantnej práce a úprimného záujmu o zachovanie histórie verejnej dopravy je bohatá zbierka historických vozidiel DPB – medzi skvostnými kúskami sú jedinečné vozidlá, ktoré obdivujú aj českí či maďarskí dopraváci.
Prispejme spoločne Občianskemu združeniu Klub historických autobusov na dokončenie rekonštrukcie SANOSU, ktorý výrazne obohatí našu historickú zbierku! Dopraváci na ukončenie všetkých prác tohto unikátu ešte potrebujú 20 000 EUR na opravy náprav, kabeláž, náter karosérie. Pomôže každé euro!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?