Menu

Pomoc pre Christianka

Trvanie výzvy: 20. septembra 2013 - 24. decembra 2013

Cieľ výzvy

Zdravotna stolicka a probiotika pre Christianka

Príbeh

Pomoc pre Christianka

Christianko - Autista ! Nevie klamať, pretvarovať sa ...a nemá predsudky...

Môj príbeh sa začína 22.12.1997, kedy som odhodlaná plná odvahy a entuziazmu čakala na príchod nášho chlapčeka na svet. Všetko prebiehalo úplne bez problémov a my sme sa veľmi tešili. Áno, bol tu náš Kiko. Krásne, donosené a úplne kľudné bábätko. Tak dobré, že ma to až zarážalo. Všetci mi hovorili aké mám šťastie, že stále len spinká, vôbec neplače. Prvý krát ma začal nahlodávať ten pocit neistoty, ktorý sa na veľmi dlhú dobu usídlil v mojom živote. Zaspal pri každom jedení, takže sa vlastne ani poriadne nenajedol. Nasledovali dlhé týždne a nekonečné mesiace, kedy sa náš život točil iba okolo prijímania potravy, ktoré absolútne odmietal. Vôbec som tomu nerozumela a priznám sa, že dodnes som nenašla pre mňa uspokojivú odpoveď. Boli to mučivé chvíle, kedy sme si zapisovali každý vypitý mililiter. Vystriedali všetky možné mlieka a hlavne, kedy som začala pochybovať sama o sebe. Pýtať sa - Nie je chyba vo mne ? Robím niečo zle ? Kládla som si neuveriteľne veľa, dnes už viem, že nezmyselných otázok. Nasledoval kolotoč vyšetrení. Kiko začal výrazne zaostávať motoricky, nesedel, nelozil a mal značnú hypotóniu. Džavotanie aj začalo no nepokračovalo do slovíčok. Neprejavoval emócie, neusmieval sa na ľudí, bolo mu jedno či niekto prichádza, alebo odchádza. Zaujímali ho veci, ktoré sa otáčali, svietili a v TV ho vždy zaujali len reklamy. Nepozeral rozprávky. Podrobne sledoval detaily na hračkách, ale so samotnými hračkami sa veľmi nehral.

Keď mal Kiko štyri roky konečne som sa dozvedela jeho diagnózu – autizmus. Hneď po určení jeho diagnózy som sa s Christiánkovým otcom rozviedla. Christiánkovi sa rapídne zhoršil aj jeho zdravotný stav. Pribudlo nám niekoľko nových diagnóz. V poslednej dobe začal veľmi zle chodiť. Vytáča päty do vnútra. Ortopéd mu zistil výraznú valgozitu členkov. Antverzia ramien, predsunutie hlavy, hypotóniu svalstva. Do budúcna ho vraj čakajú bolesti a vykrivenie celého teľa. Odporučil nám kúpele, rehabilitácie, masáže, ortopedickú obuv, ortopedické vložky, masážne gély, ortézy. V neposlednom rade ma stále trápi chronická obstipácia a enkopréza Christiánka. Každé jedlo musí byť rozmixované ak je tam malá hrudka všetko vyvráti. Vyžaduje špeciálny jedálniček.

Toto všetko stojí nemalé finančné prostriedky . S vašou pomocou môžem synovi zabezpečiť to čo potrebuje a zmierniť tak jeho bolesť.


S pozdravom a hlbokou úctou

Petrikovicova Kunovska


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?