Menu

Prosím, pomôžte zachrániť moju sestru

Trvanie výzvy: 5. októbra 2013 - 31. júla 2014

Cieľ výzvy

Pomoc mojej sestre - nevyhnutné náklady na pokrytie nevyhnutných nákladov, aby sestra neprišla o strechu nad hlavou a záchrana jej života.

Príbeh

Prosím, pomôžte zachrániť moju sestru

Obraciam sa na Vás všetkých, ktorí chcete a môžete pomôcť, ktorí máte srdce na správnom mieste a ktorí máte súcit s trpiacimi ľuďmi.

Ešte v roku 2010 sestra reprezentovala Slovensko umeleckou tvorbou svojou, ako i ďalších umelcov vo Washingtone, brala liečbu, ktorá ju držala v aktívnom živote, dokázala nedať okoliu najavo, že jej niečo je. Lekár jej však po návrate z Washingtonu ukončil liečbu a pre sestru sa začalo peklo.

Nielen, že sa nemôže venovať práci, ktorú ma rada, na ktorú je aj odkázaná, nakoľko z jej dôchodku sa nedá vyžiť, ale neskutočne trpí. Postaviť sa jej trvá dlhé minúty, urobiť krok ďalšie minúty, a to pri veľkých bolestiach. Veľmi ju bolia kĺby, nohy, ruky, ramená, celá chrbtica, zápal prešiel už aj na oči, na pravé oko nevidí, na druhé vidí rozmazane. Prestalo jej chutiť jesť, má neskutočné bolesti celého tela.

Má len životné minimum, nemá na nájom, lieky a iný nutný výdaj. Žije sama. Má úver, ktorý musí platiť, aby mala peniaze na splátky, predala svoje umelecké diela a na ďalšie má objednávku. Peniaze však nie sú ešte na účte, platba sa veľmi oneskorila, banka jej vytýčila dražbu bytu.

Aby znovu mohla žiť lepším životom, je potrebné, aby čo najrýchlejšie podstúpila tri operácie, operáciu kolien, očí, umelý ramenný kĺb, popritom je však dôležité, aby nestratila strechu nad hlavou.

Celý príbeh je uvedený v prílohe.

Sestra mala veľmi ťažkú autonehodu, ktorú zázrakom prežila, ale odvtedy zostala na stálej liečbe. Každý rok v čase dovolenky chodila do nemocnice na preliečenie. Tvrdo na sebe pracovala a nedala vedieť okoliu, že jej niečo je. Od roku 2007 do 2010 bolo pre ňu veľmi zlé obdobie ohľadom pracovného pôsobenia. Majiteľ, u ktorého mala v prenájme pracovné priestory a investovala do nich veľké finančné prostriedky (investičný úver) sa neprávom obohatil jej majetkom. Po určitom dlhom čase jej bola časť majetku vrátená, ďalšia sa stala súčasťou majetku majiteľa.
V roku 2010 bola sestra pozvaná do Washingtonu DC, aby prezentovala Slovensko, slovenskú kultúru. Prezentácia mala úspech.
Ale ako sa vrátila, ošetrujúci lekár jej ukončil liečbu, pri ktorej mala dobré výsledky a ktorá jej pomáhala. Oznámila to primárovi a on zabezpečil liečbu v Bratislave v Ružinovskej nemocnici, kde od januára 2011 dostali kredit aplikovať túto liečbu.
Pri vyšetreniach sa však na pľúcnom oddelení zistil zvýšený test na Qntiferón (čo bolo jedným z vedľajších účinkov pri prerušení liečby), musela brať dlhodobo lieky. Po znormalizovaní stavu absolvovala v nemocnici v Podunajských Biskupiciach punkciu kolena, kde mali zistiť či nemá v kostiach TBC. TBC nemala, ale jej do kolena zavliekli zlatého stafylokoka. Bola aplikovaná liečba antibiotikami - 3 dávky Scifínu. Po ukočení liečby sa na líci, kde mala sestra roky malé znamienko a niekoľkokrát ho mala aj vyšetrené, prejavilo zväčšenie tohto objektu. Onkológovia odporúčali hneď operovať, ale operovať sa nedalo pre vysoké CRP. A peklo sa pre sestru začalo. Liečbu, na ktorej bol závislý jej plnohodnotný život, sa jej ošetrujúci lekári báli dať, pre sestru bola dôležitá operácia kolena a operácia poúrazového pravého ramena (výmena ramenného kĺbu), taktiež tieto operácie sa neuskutočnili.
Stav sa jej veľmi zhoršil, od novembra 2012 doteraz sestra nemôže chodiť von. Vozí ju na vyšetrenie sanitka, musia ju v byte naložiť na sedačku. V mesiaci jún tohto roku telefonovali a napísali list prednostovi nemocnice dvaja vynikajúci odborníci - chirurgovia a žiadali ho o liečbu na záchranu mojej sestry. Sľúbil im a taktiež sestre, že zrealizujú novú účinnú liečbu. Sestru museli predtým, kým sa v danej nemocnici uvoľnilo miesto, hospitalizovať v Ružinovskej nemocnici, kde jej poskytli prvú pomoc, odtiaľ bola prevezená do spomínanej nemocnice. V nemocnici však zostalo iba pri sľuboch. Doménou ošetrujúceho lekára bolo, aby absolvovala konzultáciu na onkodermatológii a hneď podstúpila i operáciu v Banskej Bystrici. Liečba bola takmer presne taká, aká jej už niekoľkokrát predtým nepomohla, bola však ešte agresívnejšia, po nej nastali ďalšie zdravotné problémy. Ale našťastie pán primár, ktorý ju v Banskej Bystrici vyšetroval, to dal na správnu mieru, dermatologická operácia nie je majoritná.

Len ten, kto sestru pozná a poznal ju pred týmto všetkým, si dáva otázku ako je to možné, aby ju nechali a nechávajú toľko trpieť, odrezali ju od vonkajšieho sveta a pripravili o plnohodnotný život.
Na jednej strane máme úžasných odborníkov lekárov a na druhej strane lekárov, ktorí si nezaslúžia ani titul a už vôbec nie pracovať s ľuďmi v akomkoľvek postavení.
Len ako dodatok k týmto slovám - sestra bola na vyšetrení na mamografii v Ružinovskej nemocnici a pri vyšetrení jej sestrička prístrojom pretrhla šľachu na ľavej ruke nad lakťom. Druhý prípad: Ako je možné, že ako ju dávali v plachte z postele na röntgenový stôl, pri poslednej hospitalizácii v Ružinovskej nemocnici, röntgenologička neudržala v strede plachtu a v "rozmáchnutí", ktoré neustála, spôsobili sestre ďalšie bolesti - úraz kĺbu a stehennej kosti. Myslíte si, že padlo v obidvoch prípadoch aspoň slovo "prepáčte"? Nie. Asi je to u nás bežné ubližovať chorým a bezmocným ľuďom?

Zdravotný stav sestry jej neumožňuje robiť to, čo má rada a čo ju živí - venovať sa umeniu. Má nádherné maľby, dokáže robiť kvalitné projekty.

Sestra bodyčekov dostala v živote už veľa. Popritom má veľký talent, je veľmi šikovná a má v pláne toho ešte veľa urobiť.

Je to pre ňu však teraz veľmi zlé, zápal urobil svoje a už ho má i v očiach, na pravé oko nevidí a treba ho operovať, pravú ruku má skoro nefunkčnú, keď si sadne, tak nevie vstať. Nevie sa obliecť, prikryť, nevie si zobrať jesť. Vidieť, ako trpí vinou lekárov (najmä jedného, ktorý ju vyradil z účinnej liečby), je hrozné. Niekedy sa vzdáva, ale kto ju pozná vie, že je bojovníčka.

Nesmieme však teraz dopustiť, aby jej zobrali strechu nad hlavou. Má malý byt, kde má i svoj malý ateliér. Má už vytýčenú dražbu, nestihla zaplatiť splátky. Predala svoje umelecké diela, a tým chcela zaplatiť časť dlhov, ale peniaze nie sú ešte na účte. Ja viem, že aj toto všetko jej zdravotný stav zhoršuje.

Je potrebná rýchla pomoc. Už sa ľudia zlietajú ako supy. Chcú kúpiť lacno byt a sestra by bola na ulici.

Sestra si toho zažila veľmi veľa, v skratke uvediem iba to, že jej tragicky zomrel životný partner, zostali po ňom len dlhy. Zanedlho ju vykradli, mala stratu okolo 300 000 v slov. korunách, odvtedy ju držala len jej tvorivá práca.
3x chcela už rekonštruovať byt, no stále to zlyhalo pre rôzne, už vyššie spomínané dôvody.

V súčasnosti žije sestra v úplnej chudobe, v byte má funkčné z 5 radiátorov iba dva, nemá na ich výmenu, trpí zimou, pokazil sa jej šporák, práčka, vaňa (do ktorej by aj tak nedokázala teraz vojsť), sprchový kút nemá.

Sestra nemá z dôchodku (dostáva 244,15 EUR) na lieky, ani na základné živobytie. Čo môžem, pomôžem, ale i ja už nevládzem.

Všetko môžeme doložiť lekárskymi správami a ostatnými dokumentami.

Prosím, pomôžte!!! Ďakujeme.

1.
2624792404/1100
H-PROBYT spol. s.r.o.
var. symbol 3010170250
Poznamka: Klara Brunovska
----------------------------------------------------------------
2.
Č.ú.: 2114765430/1100 Klára BrunovskáAktualizácie

Ďalší darcovia19. dec 2013

Srdečne ďakujeme všetkým darcom, aj darcom priamo na účty (o ktorých vieme), ale aj anonymným darcom. Darcovia priami: M. Felsen, J. Pršan, Marián Kučera, K. Hennyeyová, Ž. Hacherová, Z. Korcová, V. Popelka, Hudecovi (T+J), J. Satko, E. Zimanová, E. Zajková, rod. Brunaiová, E. Marišová, E. Škorecová, neznámy darca, Ľ. Šemeláková, M. Hosťovecká, Z. Matejíčková.

Súčasný stav19. dec 2013

Sestra je po prvej z predpokladaných 3-4 operácii, operácii kolena, absolvovala rehabilitáciu. Bolesti kolena opäť veľké, ani iné bolesti neustúpili. Je možné, že je to vplyvom zimy v byte. Jeden radiátor, ktorý má, je iba vlažný.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?