Menu

Asistenčný psík pre autistického chlapčeka

Trvanie výzvy: 29. októbra 2021 - 29. októbra 2022

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Vyzbierané peniažky by išli na kúpu špeciálne vycvičeného asistenčného psíka pre nášho neverbálneho chlapčeka Adamka s detským autizmom. Psík by mu pol pomocníkom, terapeutom a aj veľkým kamarátom. Takéhoto psíka by nám vedela zabezpečiť výcviková škola, ktorá má na to akreditáciu. Ďakujeme!

Príbeh

Asistenčný psík pre autistického chlapčeka

Podpora by bola pre autistického chlapčeka Adamka, ktorý doposiaľ vôbec nerozpráva, nehrá sa s deťmi a veľmi by sme si priali pre neho asistenčného psíka, ktorý by mu bol veľkým terapeutom, pomocníkom. Všetkým darcom krásne ďakujeme!

 Adamko je milý modrooký chlapček, je to môj starší syn,  momentálne má 6 rokov, ani v jeho 6 rokoch žiaľ doposiaľ nerozpráva, len vydáva zvuky. Od narodenia ho sprevádzali samé zdravotné problémy. Už ako bábätko mal hypotonické svalstvo. Prvé mesiace mal hlavičku otočennú prioritne na jednu stranu. Od jeho 4 mesiacov sme cvičili Vojtovu metódu. Asi ako 1.5 ročnému mu diagnostikovali rozšírenú pľúcnicu. Každý rok je sledovaný kardiológom , či sa mu pľúcna cieva nerozširuje. 

Neskôr prišlo ešte náročnejšie obdobie, Adamko prestal úplne pozerať do očí, prestal mať záujem o kontakt s ľuďmi, prestal používať slová ,, mama, tata, daj,, čo ešte ako malinký vedel.                                                                                               V 3.r. prišla ťažká správa, diagnostikovali mu  Detský Autizmus.                         Začal sa kolotoč vyšetrení, ušné, očné, psychologické, logopedické, kardiologické, neurologické,gastro, imunologické, metabolické , psychiatrické a genetické. 

Na magnetickej rezonancii mozgu mu našli zhrubnutú cievu ,,fistulu,,v mozgu , ktorú mu v Centre Intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby museli  operovať. Podľa neurochirurgov operácia bola nevyhnutná, keďže riziko prasknutia bolo vysoké.  I keď operácia bola náročná , Adamko je od narodenia veľký bojovník, bojoval statočne a zvládol to. Na tie hodiny čakania na výsledky počas operácie, či všetko dobre dopadne, sa nedá zabudnúť, ale zvládli sme to . 

Minulý rok mu zistili  na rehabilitácii na klinike  vo Varšave pritlačenie prvého krčného stavca k lebke, čo spôsobuje nedokysličenie mozgu. Stále bojujeme, Adamko absolvoval už množstvo terapií  a neurorehabilitácií..A keďže má od narodenia hypotonické slabé svalstvo, je treba navštevovaťneustále rehabilitačné centrá.

Stále hľadáme cesty, ktoré mu uľahčia život, ktoré by ho mohli naštartovať k lepšiemu pochopeniu ľudských vzťahov, socializácii a pomohli pri každodenných činnostiach a pomohli prekonať prekážky, ktoré ho sprevádzajú. Keďže Adamko miluje zvieratká, hlavne psíkov, odborníci nám poradili , že práve pre neho by bolo vhodné takého špeciálneho psíka zaobstarať.  Keďže Adamko nevie vyhodnotiť nebezpečenstvo, takýto špeciálne vycvičený asistenčný psík zabezpečuje pomoc aj pri privolaní nevyhnutnej pomoci v prípade nebezpečenstva.Takéhoto psíka by nám vedela zaobstarať Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy:  https://www.vodiacipes.sk/. Psík je  vycvičený práve na činnosti , ktoré dieťa potrebuje a má v nich deficity , poskytuje pomoc v samoubslužných činnostiach. Škola zostáva v kontakte s rodičom a dieťatkom a poskytuje neustálu pomoc. 

Predtým ako psík nájde svojho majiteľa, musí prejsť dlhým náročným výcvikom. Nie každý psík je vhodný pre starostlivosť o takéto dieťatko. Vytypované psy idú do tréningu, kde sa im už venujú špecializovaní tréneri alebo trénerky, preto tento psík stojí nemalé peniaze, no bol by to pomocník na dlhé roky pre Adamka. Veľmi by som si priala, aby sa nám do jeho siedmych narodenín podarilo zabezpečiť tohto psíka. Bolo by to úžasné ,ak by sa to podarilo, je to taký náš veľký sen pre Adamka, pevne dúfame a veríme ,že sa to podarí. :)

Ďakujeme každému jednému za podporu pre Adamka :)  ktorá mu dá silu a nádej mať nového kamaráta, pomôže mu z vnútorného sveta von a a zároveň aj prinesie pomocníka pri každodenných činnostiach a veríme, že raz aj syn Adamko Vám darcom povie veľké krásne    ,,ĎAKUJEM!!!,,.Aktualizácie

Poďakovanie zo srdca12. jún 2022

Bojovník Adamko ďakuje z celého srdca každému jednému z Vás. 

,, Boh dáva najťažšie boje svojim najlepším bojovníkom .´´   ĎAKUJEME.

Poďakovanie3. mar 2022

Ďakujeme za doterajšiu pomoc a príspevky, ktoré nám dávajú nádej pokračovať v zbierke  pre Adamka a zadovážiť mu asistenčného psíka, ktorý by mu bol veľkým pomocníkom. ĎAKUJEME krásne!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?