Menu

Pomôžte štyrom chorým deťom

Trvanie výzvy: 29. októbra 2013 - 29. októbra 2014

Cieľ výzvy

Pomôžte nám, aby sme deťom, ktoré nemajú toľko šťastia v živote, aby boli zdravé, aspoň trochu zmiernili ich osud...

Príbeh

Pomôžte štyrom chorým deťom

Volám sa Jarmila a spolu s manželom máme 8 detí, z toho sú 4 ťažko choré...

Volám sa Jarmila, mám 37 rokov s spolu s partnerom máme 8 detí, z toho sú 4 ťažko choré.
Moje prvé dieťa - Roman sa narodil bez vážnych problémov, na začiatku bolo všetko v poriadku. Neskôr začal mať vážne epileptické záchvaty, nedokázal sám sedieť až do veku troch rokov. Potom sme s ním začali chodiť k lekárom na rôzne vyšetrenia, kde mu zistili detskú mozgovú obrnu a epileptické záchvaty. Po dvoch rokoch sa nám narodil ďalší syn Viktor. Ten dostával epileptické záchvaty už keď bol veľmi maličký. Diagnóza je mentálna retardácia a epileptické záchvaty. Tretie dieťa sa nám narodilo zdravé - bol to chlapček Samuel, taktiež aj štvrtý chlapec Ján sa narodil zdravý. Piate dieťa sa nám narodilo dievčatko Elena s rovnakými diagnózami ako Viktor - mentálna retardácia a epileptické záchvaty. Šieste dieťa Erika sa narodila s diagnózou - detská mozgová obrna a epilepsia. Má sedem rokov a nedokáže rozprávať, nevie chodiť inak len po štyroch. Siedme dieťa je Vaneska, našťastie zdravá a ôsme dieťa je Jakubko, ten je tiež zdravý.
Moje štyri deti, ktoré sa narodili s tými hroznými chorobami by potrebovali Vašu pomoc. Môj a manželov príjem je 730 eur. Keďže sme si kúpili dom na splátky s pomocou jednej organizácie, aby deti vyrastali v dome a mali všetko čo potrebujú. Na splátku pôžičky dávame 300 eur, 100 splátky elektroniky a 50 eur platíme za elektrinu. Plyn v dome nemáme, kúrime len drevom. Nemáme dostatok finančných prostriedkov na kúpu kotla a dreva, preto musím kúriť len v malých pieckach v dvoch izbách.
Moje deti vyžadujú veľmi veľa starostlivosti, chodíme s nimi k lekárom, všetci štyria musia nosiť plienky, všetci berú lieky, ktoré sú často krát veľmi drahé, na ošatenie potrebujeme tiež veľa výdavkov, keďže nie sú schopní sa sami najesť, nedokážu chodiť a niekedy v stave agresivity roztrhajú oblečenie. Najstarší syn býva veľmi agresívny a nervózny kvôli svojej chorobe a toto mu vyvoláva časté epileptické záchvaty. Napriek všetkým týmto ťažkým chorobám a starostiam svoje deti nesmierne milujem a chcem pre nich len to najlepšie. Keďže naša finančná situácia je veľmi zlá, chcela by som poprosiť dobrých ľudí o finančnú pomoc. Pomôžte nám, aby sme deťom, ktoré nemajú toľko šťastia v živote, aby boli zdravé, aspoň trochu zmiernili ich osud.

Za každú jednu pomoc Vám budem nesmierne vďačná.

ĎAKUJEM !!!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?