Menu

Pomáhame na Filipínach obetiam tajfúnu Haiyan. ...

Trvanie výzvy: 13. novembra 2013 - 31. decembra 2013

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je vyzbierať finančné prostriedky na zakúpenie hygienických balíčkov, ktoré budú v postihnutej oblasti distribuované pacovníkmi Magna Deti v núdzi

Autor výzvy

Dátum vzniku: 11.5.2001

IČO: 36061581

Ulica: štefánikova 19

Mesto: Bratislava

PSČ: 81105

Štát: Slovensko

Príbeh

Pomáhame na Filipínach obetiam tajfúnu Haiyan. Zapojte sa aj Vy!

Magna Deti v núdzi vysiela na Filipiny svoj tím, zo svojho fondu vyčleňuje 10.000Eur a zároveň vyzýva verejnosť na pomoc obetiam tajfúnu Haiyan. Tajfún Haiyan bol podľa odborníkov najsilnejším tajfúnom, ktorý kedy zasiahol pevninu a dosahoval v nárazoch až 275 kilometrov za hodinu.

Okrem 10.000 obetí v oblasti Tacloban a ďalších 300 potvrdených obetí a 2.000 nezvestných na ostrove Samar. V provincii Leyte ničivý cyklón zničil 70 až 80 percent územia a rad pobrežných miest a dedín zrovnali so zemou až pätnásťmetrové vlny. V zasiahnutých oblastiach chýba pitná voda, nefunguje elektrina, rýchlo dochádza jedlo, skolabovalo telefonické spojenie.

"Množstvo oblastí na Filipínach je po tajfúne úplne neprístupných, a tak možno predpokladať, že počet obetí stále porastie. Statisíce sú už bez domova a potrebujú pomoc. Do oblasti MAGNA vysiela svoj tím pracovníkov a zároveň vyzývame slovenskú verejnosť o pomoc a to prostredníctvom poukázania finančných prostriedkov na účet verejnej zbierky MAGNA DETI V NÚDZI aj prostredníctvom portálu Ľudia ľuďom.

MAGNA DETI V NÚDZI je prítomná na Filipínach v postihnutej oblasti. Náš koordinačný tím už začal intervenciu, ktorej súčasťou bude aj distribúcia hygienických balíčkov, ktorého obsah v humanitárnej kríze zabezpečí okamžitú pomoc pre rodinu na jeden mesiac.

Balíček obsahuje:

- tablety na čistenie vody
- sieť proti komárom
- zubné kefky a pasty
- šampón a kefa na vlasy
- mydlo
- prací prášok
- hygienické podložky
- uteráky
- cvakátko na nechty
- vedro
- nádoba na vodu

HODNOTA JEDNÉHO BALÍČKA je 10 EUR


O využití Vášho daru Vás budeme informovať prostredníctvom na našich webových stránkach.

Zbierka je povolená MVSR pod číslom SVS-OVVS3-2012/028007.

V roku 2001 iniciovali Martin Bandžák a Denisa Augustínová vznik humanitárnej organizácie Magna Deti v núdzi. Táto slovenská humanitárna organizácia už 12 rokov pomáha ľuďom v krízových oblastiach sveta, realizuje humanitárne a rozvojové projekty zamerané na pomoc ľuďom v núdzi, spôsobené chudobou, chorobami, vojnou alebo ekologickou devastáciou. Magna Deti v núdzi pôsobí na troch kontinentoch sveta a má v súčasnosti zriadené svoje stále misie v Kambodži, DR Kongo, Južnom Sudáne, Haiti, Mjanmarsku, Vietname a Nikaragui. V minulosti MAGNA pôsobila v tsunami zničených oblastiach v Indii. V MAGNA humanitárnych a rozvojových projektoch priamo v teréne pracuje vyše 300 pracovníkov.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?