Menu

Pomoc pre Adamka

Trvanie výzvy: 27. februára 2022 - 27. februára 2023

Cieľ výzvy

Momentálne sme sa dostali do ťažkej finančnej situácie a nemáme prostriedky na to, aby sme mohli všetky terapie a návštevy lekárov absolvovať. Chceme hlavne absolvovať rehabilitačný pobyt v Adeli-centre v Piešťanoch, pretože Adamkovi výrazne pomáha. Dokáže sám sedieť s oporou o ruky a udrží sa na štyroch čo dovtedy nevedel, snaží sa aj štvornožkovať a samozrejme ho to posunulo aj mentálne. Rehabilitácia stojí 4000 € no nedokážeme z nášho rodinného príjmu ušetriť takú sumu.

Autor výzvy

Príbeh

Pomoc pre Adamka

Adamko je náš najväčší poklad, ktorý sa nám za všetko odvďačuje svojím úsmevom a radosťou zo života. Môj syn má veľmi veľké šance a dobré prognózy do budúcnosti, pretože je naozaj veľmi šikovný a múdry, preto verím, že vďaka Vašej pomoci sa postaví na svoje nohy a zaradí medzi rovesníkov.
V jeho mene Vás veľmi pekne prosíme o pomoc. Boli by sme Vám vďační za akúkoľvek finančnú podporu.
Snažíme sa urobiť pre nášho synčeka všetko čo je v našich silách no naše finančné prostriedky sú nepostačujúce, no snažíme sa bojovať každučký deň....

Diagnóza môjho 8 ročného syna Adamka je detská mozgová obrna ( CTP, trupová hypotónia a paréza končatín). Celé moje tehotenstvo prebiehalo ukážkovo. Veľmi sme sa tešili na naše prvé dieťa a ani vo sne nás nenapadlo, že sa môže pri pôrode niečo stať. Kontrakcie mi začali v 41 tt. Vraj všetko prebehlo v poriadku, no ja som mala zlý pocit, že sa niečo deje, ale nik ma v nemocnici nepočúval. Pôrod trval 24 hodín. Počas pôrodu došlo k viacerým prešlapom zo strany nemocnice. Nakoniec museli Adamka vyťahovať v poslednej chvíli kliešťami. Jednou nohou už nebol medzi nami, bol 5 minút neokysličený, dýchal až po 10-tich minútach. Mal vpáčenú lebku 2,5 mm do mozgu a následne sa mu tam vytvorila krvná zrazenina, aby toho nebolo málo vdýchol plodovú vodu, ktorá už bola v rozklade. Po dvoch hodinách po pôrode ho museli previesť do Popradskej nemocnice na Jisku, pretože mu začalo vynechávať dýchanie a začal kŕčovať. Lekári mu nedávali veľké nádeje. Adamko je ale veľký bojovník a na prekvapenie lekárov sme sa dostali z nemocnice už po 3 týždňoch. Začiatky boli ťažké a chvíle plné slz no BOJUJEME aby Adamko rástol a vyvíjal sa tak ako má a bez bolestí... Každodenne cvičíme no naše schopnosti sú nepostačujúce, aj keď sa stále učíme aj my rehabilitácie od odborníkov sú pre neho predsa len osožnejšie.

S Adamkom absolvujeme rôzne rehabilitácie, chodievame k najlepším špecialistom a poctivo „makáme“. Napriek jeho narodeniu a všetkým komplikáciám, ktoré sa stali pri pôrode je Adamko na tom omnoho lepšie ako lekári predpokladali, a preto nás to ťahá vpred mu pomôcť a skvalitniť mu jeho život.

Aktualizácie

Adamko cvičenie21. jan 2023

Adamik

Adamko 24. dec 2022

Adamko

Adamko cvičenie21. nov 2022

Adamko

Adamko na zemiakovej brigade21. okt 2022

Adamko

Adamko 22. sep 2022

Adamko

Adamko cvičenie23. aug 2022

Adamko

Adamko cvičenie22. aug 2022

Adamko

Adamko cvičenie21. jún 2022

Adamko

Krasne veľkonočné sviatky 20. apr 2022

Adamko Axis

Adamko cvičenie27. mar 2022

Adamko

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?