Menu

Dataprojektor - pomoc pri aktivitách s mladými

Trvanie výzvy: 9. februára 2014 - 13. februára 2014

Cieľ výzvy

Za vyzbieranú sumu potrebujeme zabezpečiť technické vybavenie - dataprojektor na naše aktivity

Autor výzvy

Príbeh

Dataprojektor - pomoc pri aktivitách s mladými

Sme mladí psychológovia a veľakrát vidíme aké tažké je nájst pomoc.
Preto sme na IPčku online, zadarmo a ľahko dostupní pre mladých bez toho, aby prekonávali vlastnú hanblivosť či predsudky ostatných.

IPčko.sk poskytlo za dobu svojho fungovania viac ako 8000 chat-komunikácií s ľuďmi, ktorí potrebovali pomoc.

Denne sa naň obracajú desiatky ľudí so svojimi problémami. Väčšina prichádza so svojimi ťažkosťami v rodinách, kamarátstvach a vzťahoch, ktoré neraz nadobúdajú až také rozmery, že títo mladí ľudia viac nevidia zmysel v tom všetkom. Bojujú s depresiami, sebapoškodzovaním, samovražednými myšlienkami, prežívajú vnútornú prázdnotu, samotu, strach a úzkosť. Padajú do rôznych závislostí a nebezpečného spôsobu života.
Sme tu pre nich, aby sme im tak podali pomocnú ruku. Sme s nimi v čase ich problémov, keď majú pocit, že to už nezvládnu.

Sme ich prvá pomoc. Niekto, kto im môže ukázať, ako ďalej.

Chceme odpovedať na volanie ľudí o pomoc v ich problémoch a chceme na to využiť tie najlepšie prostriedky. Internet nám dáva priestor, aby sme spojili priateľský prístup s odbornou pomocou.

Mladým pomáhame aj mimo internetu. Vytvorili sme pre nich priestor, v ktorom môžu byť sami sebou. Počas víkendového stretnutia spoločne realizujeme aktivity zamerané na rozvoj osobnosti a inšpirujeme ich k tomu, aby boli viac sami sebou. Nástrojom našej práce je zážitok prijatia, ktorý chýba mladým ľuďom.
Tento program voláme IMAGE. S preventívno - intervenčnými aktivitami IMAGEu chodíme aj na základné a stredné školy a pracujeme so skupinou detí z detského domova v Bratislave.

Na tieto naše pravidelné aktivity potrebujeme aj techniku. No keďže nemáme dostatočné finančné zdroje, musíme si potrebný material a techniku požičiavať.
Do tejto chvíle sme napríklad mali požičaný dataprojektor od našej partnerskej organizácie PERSONA, ktorá ho však už potrebuje pri inom projekte na Orave a tak máme problem. Chceme sa na Vás preto obrátiť o pomoc pri technickom zabezpečení našich aktivít.

Budúci týždeň budeme potrebovať dataprojektor na našom pravideľnom stretnutí so skupinou mladých z detského domova a momentálne si ho už nemáme kde požičať tak, aby sme ho mohli používať, vždy keď ho potrebujeme. Dataprojektor patrí k základnej technickej výbave našich aktivít.

Veríme, že nám pomôžete.


O našich aktivitách sa môžete dozvedieť na www.ipcko.sk


Ďakujeme!

Aktualizácie

Ďakujeme za nový DATAPROJEKTOR!!! 13. feb 2014

WAAAW, strašne sa tešíme. Viete, čo máme nové???? Dnes k nám do IPčka prišiel jeden mladý gentleman aj s DATAPROJEKTOROM v ruke, ktorý kúpil pre IPčko ako dar. Tým pádom sa naše hľadanie projektora podarilo. Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste sa nám prispeli na portáli ľudiaľuďom.sk. S vaším dovolením by sme teda vyzbieranú sumu odložili na ďalšie aktivity, ktoré pre mladých pripravujeme. Ďakujeme Vám za Vašu dôveru a ochotu pomôcť. Sme radi, že sa na Vás môžeme spoľahnúť STE SUPER!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?