Menu

"Budem tvojími očkami"

Trvanie výzvy: 11. februára 2014 - 10. februára 2015

Cieľ výzvy

Získať financie na pravidelnú a intenzívnu rehabilitáciu

Príbeh

"Budem tvojími očkami"

Keď mi dali v pôrodnici malú Zorinku prvýkrát do náručia, a ja som vedela, že osud bol k nej viac než krutý, sľúbila som jej, že urobím pre ňu všetko na svete. Nezastavia ma diagnózy, nezastavia ma lekári.
Už 7 rokovo spolu bojujeme proti neprajnému osudu. Ochorenie, ktoré jej znemožňuje žiť bezstarostné detstvo ju pripravilo o zrak, a funkčnosť nožičiek. Lekári tomu hovoria PRAKTICKÁ SLEPOTA a SPASTICKÁ DIPARÉZA na dolných končatinách. Ani jedno ani druhé by sa deťom nemalo stávať.

Neviem čo je v tejto situácii horšia diagnóza. Nevedieť chodiť, alebo nevidieť kam chcem ísť.
Spolu však tieto dve ochorenia stvorili ďalšiu a ešte horšiu vec - strach. Strach z neznámeho prostredia, neznámych ľudí, predmetov, zvukov. Preto je pre našu dcéru veľmi dôležité aby nám verila, aby vedela kto je v jej blízkosti aby mala pravidelný režim a nemusela stále striehnuť na zmenu zvuku, číhať na nebezpečenstvo.

Keď je v známom prostredí, stáva sa z nej hravé a štebotavé dieťa, ktoré ma neskutočný zmysel pre humor. Rozveseľuje pravidelne všetkých vo Svetielku. Cíti sa tam veľmi príjemne a bezpečne. A pri dosiahnutí tejto psychickej rovnováhy začala robiť veľké pokroky aj po fyzickej stránke.

Pochopila, že má šancu chodiť, a že sa jej to veľmi páči.

Kým však prídeme k tomu vytúženému cieľu čaká nás neskutočne veľa cvičenia a trénovania. Dennodenne minimálne 1,5 hodiny. Ak bude zvládať, tak aj viac. Je veľmi húževnatá a dáva silu aj mne aby sme to spoločne zvládli.

Vykročili sme na cestu a veríme, že zájdeme ďaleko. Lebo viera je to, čo nás drží nad vodou.

Touto výzvou preto chceme osloviť ľudí s dobrým srdcom, ktorí nám pomôžu s financovaním Zorkinej rehabilitácie Therasuit, ktorá je veľmi pomáha, naštartovala ju a motivuje ju splniť si svoj /môj/ sen - samostatnú chôdzu.

Vopred ďakujeme za pomoc

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?