Menu

Dúha pre deti a matky v kríze

Trvanie výzvy: 13. februára 2014 - 13. februára 2015

Cieľ výzvy

Našim cieľom je poskytnúť nevyhnutnú pomoc pre deti a matky v krízovej situácií.

Príbeh

Dúha pre deti a matky v kríze

Našou snahou je vytvoriť príjemné, útulné, plne funkčné a tým aj bezpečné prostredie deťom, ktoré u nás nachádzajú svoj prechodný domov.

O nás

Sme neštátna nezisková organizácia a od roku 2005 prevádzkujeme detské krízové stredisko s kapacitou 24 lôžok. Staráme sa o zanedbávané, týrané a zneužívané deti, ako aj o matky s deťmi, ktorých zdravie a život je v ohrození, ktoré sú vystavené násiliu zo strany blízkeho človeka. Okrem nevyhnutnej starostlivosti (ubytovanie, ošatenie, strava) poskytujeme našim klientom aj sociálne a psychologické poradenstvo, diagnostiku, sociálnu asistenciu a psychoterapiu. Našou prvoradou snahou je riešiť problémy našich klientov tak, aby sa čo najviac detí mohlo vrátiť do svojho prirodzeného prostredia - domov. Zároveň poskytujeme aj ambulantné služby klientom, ktorých problémy ešte neprerástli do akútnej krízy - ako prevenciu násilia.

Čo robíme

KS DÚHA existuje v prenajatých priestoroch. Nájomná zmluva nám končí a začiatkom roku 2014 sa budeme sťahovať do nových priestorov. Tieto budú väčšie a priestrannejšie a bude ich treba zariadiť. Nábytok, ktorý máme teraz, sa z veľkej časti bude dať ešte použiť, hoci niektoré kusy sú opotrebované a aj zničené. Je pravdepodobné, že v nových priestoroch budeme môcť navýšiť lôžkovú kapacitu a pomôcť ďalším matkám s deťmi v krízovej situácii. Na to bude treba zabezpečiť ďalšie vybavenie - postele, skrine, skrinky, stolíky, stoličky, spotrebiče...

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?