Menu

Pomoc pre Tadeáška s autizmom a jeho mamičku

Trvanie výzvy: 21. júla 2022 - 21. júla 2023

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Zabezpečenie potrieb pre Tadeáška na terapie, ktoré sú veľmi nákladné no dôležité, na liečbu a ak sa podarí aj liečebný pobyt.

Príbeh

Pomoc pre Tadeáška s autizmom a jeho mamičku

Tadeáško má 3 rôčky a začala sa pre neho a jeho mamu neľahká cesta. Čakajú ich arteterapie, canisterapie a mnoho cvičení a liečení. Potrebuje sa naučiť rozprávať, cvičiť a vnímať okolie. S dobrými ľuďmi to dokáže

Ahojte priatelia, dobrý ľudia

Volám sa Tadeáško a mám 3 rôčky. Narodil som sa  v apríli 2019 zdravý ako buk. Podľa navštev lekárky v Bratislave som sa vyvíjal v poriadku. Potom sme sa presťahovali naspäť do Žiliny a vrátil som sa k pani doktorke Daubnerovej     / marec 2022/.  Keď som prišiel na vstupnú prehliadku ostala zarazená a oznámila mame, že je tam podozrenie na Detský Autizmus. Mama so starou mamou ihneď so mnou navštívili odborných lekárov, ktorý potvrdili moju diagnózu: Pervazívna vývinová porucha, Detský Autizmus. Pre moju rodinu to bola rana a zároveň úľava. Dovtedy si maminka stále myslela, že to ona nezvládala, že zlyhala ako matka a veľa, veľa výčitiek voči sebe ....On bol problém niekde inde. V mojej chorobe.  Som aktívny od rána do večera. Moja starká ma volá,, Motorová myš". Ako sa ráno zobudím nezastavím sa kým nejdem spať. Preto mi mama vymýšľa aktivity a výlety, pre mňa bezpečné. Nemôže ma nechať ani sekundu samého, vždy niečo vyvediem a už som si aj ublížil. Teraz keď už je nad slnko jasné čo mi je, spolu na tom pracujeme.Pani doktorka nám povedala, že do piatich rokov sa dá ešte urobiť veľký pokrok s mojou hlavičkou. Sme na začiatku cesty, nevieme čo nás ešte čaká. Chodíme na terapie, som prihlásený do špeciálnej škôlky, liečenia....Mám absolvovať arteterapie, canisterapie a mnoho cvičení. Nosím plienky, lebo nočník a toaleta mi nič nehovorí. S jedlom to je tiež komplikované, zjem len určité jedlá, ale mám rád farebné ovocie a zeleninku  / červené, zelené, oranžové/

Problémom sú u nás financie, keďže mama si musela požiadať o predĺžený rodičovský príspevok a nemôže ísť do zamestnania. To však viete, že je veľmi málo.  Maminka je na mňa sama. Pomáha nám moja stará mama a môj strýko - mamin brat. Robia čo môžu, no starká je na invalidnom a tiež toho nemá veľa, no podelí sa s nami.
Teraz sa opýtate: Kde je otec? Ten má milión výhovoriek, prečo nemôže poslať. Ešte nám hádže polená pod nohy, posiela nám kontroly zo sociálky, a najradšej by bol, keby celý svet presvedčil, že si moju chorobu len vymýšľam. Čaká na rozhodnutie súdu a stále len výhovorky. Som z neho sklamaný. Bol by som rád, keby som bol zdravý a hral sa ako iné deti, chodil do škôlky ako iné deti. 
Maminka už všetko rieši súdnou cestou, no sami viete koľko to trvá.
No s vašou pomocou sa nám bude ľahšie zdolávať prekážky, napredovať v liečbe a mama mi bude môcť zabezpečiť všetko čo potrebujem.

Aktualizácie

Prvá cesta do škôlky 13. sep 2022

Moja prvá cesta do škôlky pre autistické detičky. Veľká vďaka z celého srdiečka za vašu pomoc. Veľmi sa teším že sa stretnem s deťmi ako som ja. 

Physio canis terapia13. sep 2022

Vďaka vašej pomoci som mohol nastúpiť na Physio canis terapie. Veľká vďaka 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?