Menu

Adamkova liečba

Trvanie výzvy: 18. mája 2014 - 18. mája 2015

Cieľ výzvy

Chceme dať Adamkovi šancu na plnohodnotný život k čomu mu pomožu rehabilitácie a liečenia no naše financie na to nepostačujú. Preto Vás prosíme všetkých o finančnú pomoc. Budeme vďačný za akýkoľvek príspevok. Vopred všetkým ďakujeme.

Príbeh

Adamkova liečba

Ahojte volám sa Adamko a mám 1 rok. Veľmi by som sa chcel v budúcnosti hrať s ostatnými deťmi a preto Vás prosím všetkých o pomoc.
Ľiečenie ktore by mi mohlo pomôcť je v Renone v Šurovciach, kde sú využívane najnovšie procedúry a celodenná starostlivosť o Nás deti s postihnutím. Jediným problémom tejto rehabilitácie je, že nie je hradená poisťovňou. Suma liečenia pre mňa je vyčíslená v hodnote 1800 eur.

Kým bol Adadmko v brušku všetko prebiehalo v poriadku až kým neprišiel 17. september. Prenášala som Adamka 7 dní. Pôrod bol veľmi dlhý a ťažký, vraj všetko prebiehalo dobre. Zrazu sa Adamko zasekol v pôrodných cestách a pôrod sa zastavil. Adamkovi museli pomôcť kliešťami, no to už bol jednou nohou na druhom svete. Resucitovali ho 5 minút kým sa prvý krát nadýchol. Mal ťažkú asfixiu, vpáčenú lebku 2,5 mm do mozgu, tržnú ranu na čele, kŕčoval a na to veško som mala aj zelenú plodovú vodu. Okamžite ho museli previesť z Kežmarku do Popradu na novorodenckú Jisku. Na Jiske ho museli zaintubovať, pretože mu vynechávalo dýchanie a bol týdeň v umelom spánku kôli bolestiam. Na tretí deň mu zistili pri vyšetrení CT mozgu krvnú zrazeninu. Ležali sme v Poprade 3 týždne. Aj keď je Adamko veľký bojovník zanechal tento pôrod na ňom následky. Už teraz vieme že jeho diagnózou je spastická DMO. Nedokáže sa dotočiť na bruško, nevie pracovať s rúčkami aj keď to veľmi chce. Má trupovú hypotóniu a hypertóniu na končatinách. Cvičíme vojtovú metódu od začiatku, začali sme chodiť plávať a chceme vyskúšať aj hypoterapiu. Odporúčajú nám rôzne liečenia no keďže nemáme dostatok financií nie je to pre nás veľmi reálne. Zatiaľ chodíme cvičiť do denného detského sanatória v Kežmarku. Ak by ste mali záujem pomocť Adamkovi dať mu šancu na plnohodnotný život budeme veľmi radi. V mene Adamka vopred ďakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?