Menu

Pomôžme uľahčiť dopravu Dane a jej synovi s detskou mozgovou obrnou

Trvanie výzvy: 25. januára 2024 - 19. augusta 2024

Cieľ výzvy

Zaplatenie vodičského preukazu a kúpu lacnejšieho auta

Autor výzvy

Príbeh

Pomôžme uľahčiť dopravu Dane a jej synovi s detskou mozgovou obrnou

Pani Dana sa sama stará o svoje dve deti už od roku 2015. Jej staršiemu synovi však bola diagnostikovaná detská mozgová obrna, praktická slepota pravého oka a slabozrakosť ľavého očka. Najväčší problém majú s prepravou, a preto by jej veľmi pomohlo, ak by si mohla urobiť vodičský preukaz a zakúpiť auto. Bohužiaľ, na to však nemá dostatok finančných prostriedkov. Pomôžme pani Dane a jej deťom.

Dobrý deň, volám sa Dana. Touto výzvou by som vás, milí darcovia, chcela poprosiť o pomoc. Potrebujem urobiť vodičský preukaz a kúpiť auto, ale finančne mi to nevychádza. Som slobodná mamina dvoch detičiek, a od roku 2015 sa o ne starám sama, bez pomoci ich otca.

Môj starší syn bude mať v februári 12 rokov a má diagnózy ZŤP - detská mozgová obrna, praktická slepota pravého oka a slabozrakosť ľavého očka. Momentálne je syn po výbere nosných mandlí, takže sme ešte pár dní doma. Navštevuje ZŠ každý deň, nemá individuálny plán, a učí sa výborne. Problémom však je doprava - ráno ho idem autobusom, odprevadím do triedy, potom čakám cca 2 hodiny na vlak. Keď prídem domov, ledva stíham niečo urobiť, a znovu idem po neho vlakom. Čakám asi hodinu a pol, dve, podľa toho, koľko má hodín, kým mu skončí vyučovanie, a potom ideme autobusom domov.

Problémom je, že nôžky mu neslúžia, ako by mali. Máme to dosť ďaleko z domu na zastávku, a chodiť začal, keď mal skoro 5 rokov. Bol plienkovaný do 4 rokov. Mám ešte dcérku mladšiu, 10 rokov, zdravú, ktorá chodí do tej istej školy, piatačka. Ich otec momentálne nejaví žiadny záujem, a ja riešim neplatenie výživného. Na úrade mi povedali, že na auto nemáme nárok, a finančne to v tejto dobe nie je ľahké.

Chcela som si vybaviť vodičský preukaz na splátky, no prvá splátka je 350-400 eur, podľa autoškoly, a to si nemôžem dovoliť. Detské potreby a cestovanie sú nákladné, a deti rastú, stále potrebujú niečo nové. Veľmi by som chcela uľahčiť synovi život aspoň tým, že by sa mohol ľahšie prepravovať tam, kam musíme - do školy, k lekárom a podobne.

Ešte raz by som chcela poprosiť a zároveň poďakovať za každé euro, ktoré sa nám rozhodnete darovať. Vaša pomoc by znamenala veľmi veľa. 🙏

Aktualizácie

Poďakovanie ❤️19. júl 2024

Dobrý deň prajeme milí darcovia, chceli by sme sa vám z celého srdca poďakovať za vašu doterajšiu pomoc a zároveň poprosiť o pomoc, za každé vaše euro, ktoré nám pomôže v naplnení nášho spoločného sna mať vodičský preukaz a auto, ktoré by nám uľahčilo život ...vopred ďakujeme❤️

Poďakovanie13. mar 2024

Milí darcovia, chcela by som sa POĎAKIVAŤ 🙏❤️za vašu pomoc, momentálne si vybavujem lekárske potvrdenia kvôli vodičskému preukazu, až keď budem mať vybavené môžem sa prihlásiť na kurz v autoškole, kurz začína 29.03. Vyžadujú zaplatiť minimálne polovicu s ceny vodičského a zvyšok formou menších splátok. Jankovi sa v škole darí, čaká nás kontrola v BB u neurológa, kde chodíme pravidelne dva krát do roka, cestujeme spojom, je to dosť náročné, keďže Janko nevládze. Ideme vždy skoro ráno, aby sme tam boli načas. Ďakujeme🙏❤️ každému z vás, každé euro nám pomôže pri uľahčení prepravy Jankovi do školy a za lekármi. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?