Menu

Pomoc mamičke a 2 malým deťom v núdzi

Trvanie výzvy: 12. novembra 2014 - 12. novembra 2015

Cieľ výzvy

Pomoc s najzákladnejšími potrebami pre mamičku 2 malých detí v núdzi.

Príbeh

Pomoc mamičke a 2 malým deťom v núdzi

Rada by som pomohla mamičke v núdzi, ktorá sa sama stará o svoje dve malé deti - ani nie ročného synčeka a 3 ročnú dcérku. Táto rodinka má ťažký osud a potrebuje základné veci. Zbierka je určená na zakúpenie drogérie pre bábätko a špeciálnej bezlaktózovej stravy pre staršie dievčatko, ktoré pre alergie musí dodržiavať špeciálnu diétu.


Pani Janu (meno je zmenené) nepoznám osobne, iba si píšeme. Pred niekoľkými mesiacmi si vytvorila na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk výzvu o finančnú pomoc. Keďže som v zozname overovateľov, nakontaktovala ma s prosbou, aby som jej žiadosť overila. Keď som sa ju chystala tak urobiť, výzva na stránke zrazu nebola. Kolegyňa mi povedala, že pani Janka musela výzvu stiahnuť. Dôvod - manžel jej robil problémy. Nakontaktovala som sa na pani Janku prostredníctvom e-mailu s otázkou, ako by som jej mohla pomôcť inak, či by jej nepomohol napríklad balík s oblečením pre jej deti. Pomohol. Bola veľmi vďačná. Viaceré moje kamarátky mi priniesli krásne veci po svojich deťoch, aj také, ktoré by ešte využili, len aby tejto mamičke pomohli. Keďže nepracuje, lebo sa stará o dve malé deti, žije iba z rodičovských príspevkov. Postupne sme si vymenili niekoľo emailov. Zdôverila sa mi, že ju jej manžel fyzicky i psychicky týral. Aj v poslednom maily mi napísala, že jej uštedril takú ranu, že musela ísť do nemocnice. Všetko pred zrakom dvoch maličkých detí. Hrôza a strach. Hoci sa jej podarilo od muža odísť k rodičom, stále bývajú v tej istej obci. Manžel sleduje všetky jej kroky. Všetky jej výkriky o pomoc. Preto ani nemôže nikde žiadať podporu, všetku jej snahu zmarí. Finančne jej neprispieva, ak, tak minimálne. Jej synček má navyše zdravotné problémy. Za svoj kratučký čas na tomto svete bol už niekoľko krát v celkovej narkóze a viac krát hospitalizovaný. Lekári zisťujú príčiny, prečo u neho nastávajú apnoické pauzy (krátkodobé zástavy dychu). Ako jeho mama píše, je to malý veľký bojovník, všetko statočne zvláda. Aby toho nebolo málo, 3 ročná dcérka má histamínovú intoleranciu a musí dodržiavať špeciálnu diétu, ktorá je veľmi nákladná.

Viem, nepoznám túto ženu osobne, napriek tomu verím, čo píše. Potrebuje pomoc v tých najzákladnejších veciach - drogérii pre deti, oblečení, špeciálnej strave. Preto som sa rozhodla urobiť výzvu a zozbierať financie na základné potreby pre deti, ktoré musia zažívať od narodenia dramatické chvíle vo svojej rodine. Pani Janka nie je jediná žena, ktorá zažíva domáce násilie. Je ich veľa. Nedôvera je asi to, s čím sa stretávajú najčastejšie, keď volajú o pomoc. Ja som sa rozhodla veriť tomuto príbehu a pomôcť. Ďakujem vopred všetkým štedrým darcom!

Pre p. Janku je každá pomoc veľkým povzbudením, že sa kvôli deťom oplatí bojovať a že existujú ľudia so štedrým a solidárnym srdcom.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?