Menu

Pre naše srdiečko

Trvanie výzvy: 21. januára 2015 - 21. januára 2016

Cieľ výzvy

Pomôcť synčekovi, aby sa mohol zaradiť do spoločnosti s čo najmenšími problémami.

Príbeh

Pre naše srdiečko

Rehabilitačný pobyt v centre Renona.

Branko sa narodil 11 dní pred termínom. Pre zlé prietoky bol pôrod sekciou. Branka museli oživovať, pre nedostatok kyslíka došlo k poškodeniu mozočku. Už v piatich mesiacoch mu bola diagnostikovaná DMO. Vo februári bude mať 2 rôčky. Veľa toho ešte nedokážeme. Nechce sa pretáčať, posedí len s oporou. Pre zovreté pästičky si v rúčke neudrží hračku. 

S rehabilitáciami sme pre dráždivosť začali až od jeho piatich mesiacov. Začali sme Vojtovov metódou, ktorá netrvala dlho, lebo cvičením si vyplakal herniu. Prešli sme na šetrnejšie cvičenia Déveny terapiu , Bobat koncept a Scenar terapiu. Po scenari sa nám zdal Branko vnímavejší. Na odporúčanie lekárky sme si prístroj zakúpili aj na domáce použitie.

Koncom novembra nám bolo umožnené absolvovať rehabilitačný pobyt v centre Renona. Po absolvovaní dvojtýždenného pobytu Brankovi viac spevneli rúčky. Takýto pobyt by mal náš synček na odporúčanie lekárov z centra absolvovať každé 2-3 mesiace. Keďže sa jedná o súkromné centrum, takéto rehabilitácie poisťovňa neprepláca. Dvojtýždenný pobyt stojí 2500 eur, čo je pre nás finančne veľmi náročné.    

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?