Menu

Terapia THERASUIT- Svetielko Prešov

Trvanie výzvy: 12. marca 2015 - 11. marca 2016

Cieľ výzvy

terapia THERASUIT - Svetielko Prešov

Príbeh

Terapia THERASUIT- Svetielko Prešov

IMKO a ELLA, dve úžasné deti, ktoré každý deň začínajú s úsmevom. Úsmev a lásku rozdávajú aj napriek zdravotným problémom. Naskytla sa nám možnosť navštíviť rehabilitačné centrum SVETIELKO v Prešove a absolvovať TheraSuit terapiu.


 IMRICH

        11-ročný chalan, štvrták na ZŠ v Sabinove, integrovaný v bežnej triede, usmievavý, kamarátsky,trpezlivý, snaživý, usilovný, so začínajúcou pubertou, s detskou mozgovou obrnou a postihnutými všetkými štyrmi končatinami. Imrich, alebo ako ho my doma  voláme Imko.

      Narodil sa predčasne v 33. tt s hmotnosťou 1850g. Realita nepustila a my sme sa museli vysporiadať s nespočetným množstvom kontrôl, odborných vyšetrení a dennodenou rehabilitáciou. Imko rastie s diagnózou DMO- spastická quadroparéza. Za svojho krátkeho života už absolvoval mnoho operácií, rehabilitačných programov a neustále cvičenie. 


          Navštevuje ZŠ v Sabinove a je integrovaný medzi zdravé deti. Jeho nôžky čiastočne nahradil kamoš vozík. Imko to zvláda s úsmevom na tvári, aj keď toto všetko nie je pre neho také ľahké. Čas, ktorý sme obetovali pre zlepšenie kvality Imkovej budúcnosti sa zúročil a v dnešnej dobe sa nám podarilo spraviť pár krokov aj s dopomocou.


ELLA


Drobček, ktorý sa narodil príliš skoro.  

      Narodila sa 11.júna 2012 sekciou z druhého tehotenstva  v 29. tt s váhou 960g a 39 cm. Boli sme na neonatologickom odd. v KE. Na druhý deň po narodení hrozilo, že jej praskne pravá strana pľúc, našťastie sa tomu chirurgicky zabránilo a pľúca mohli znova pekne pracovať. Učili sme sa pomaly prijímať materské mlieko a priberať. Po troch mesiacoch sme šli domov. Kolotoč lekárskych vyšetrení, preventívnych kontrôl a dennodenných rehabilitácií sa rozkrútil. 

          Každý deň nám priniesol niečo nové, krásne. Pekne priberala, motoricky napredovala korigovaným vekom, a aj mentálne dozrievala. V čase , keď už zvládala hravo sa pretočiť z bruška na chrbátik a aj späť, dostať sa pekne na štyri a pohojdávať sa, objavovať svet okolo seba, Ellinke v 10. mes. vkročila do cesty v posledný marcový týždeň 2013  epilepsia. Neurologička ihneď po konzultácii nastavila Elle liečbu. Od 17. Apríla 2013 nemáme žiadne záchvaty a ani eeg nedáva žiadny zápis o záchvatoch, ale Ella je pod liečbou. Tento neočakávaný hosť si vzal so sebou všetko čo už naša bojovníčka vedela. Po záchvatoch sme sa museli nanovo všetko učiť, vývoj sa spomalil ba až vrátil úplne na začiatok. .Ella sa učila odznovu dvíhať hlavičku  a všetko čo sa motoriky týka. Mentálne sa Ella tiež omeškala.

Dnes má pomaličky 3 roky a diagnózu  DMO- quadroparéza, skrátenie gastrocnemii- lýtkového svalu na oboch nožičkách. Cvičíme hrubú a jemnú motoriku, posilujeme celé telo, naťahujeme skrátené svalstvo. Je bystrá, smelá,a aj detsky zvedavá. To ju ženie vpred a núti ju zaujímať sa o okolie, získavať nové skúsenosti a skúmať zákutia domova. Ella však na svoj vek je oneskorená nielen v telesnom ,ale aj v mentálnom vývoji. V rannom veku sa dosiahne najväčší výsledok pri najintenzívnejšej rehabilitácii. Ella potrebuje čo najviac stimulovať, aby sme sa čo najbližšie dostali k úrovni rovesníkov.
Naskytla sa nám možnosťnavštíviť rehabilitačné centrum SVETIELKO  v Prešove. 

3-týždňový program zahŕňa denne:

Rašelinový zábal od 20 - 40 minút 

Oxygenoterapiu od 20 - 40 minút

Cvičenie TheraSuit v trvaní 3hodín  - zložené z neurostimulácia, cvičenie v kladkovom systéme, cvičenie v "spider" systéme, s použitím špeciálnych terapeutických oblekov známych ako "kozmické" obleky.

 Rehabilitačný program v tomto prevedení pre jedného klienta má hodnotu 900 eur.

 

Touto formou  Vás chceme poprosiť o pomoc pri financovaní už vyššie spomínaného rehabilitačného programu. Veríme, že vďaka opakovanému priebehu rehabilitačného pobytu sa Imkovi a Ellinke podarí samostatne stáť a možno aj spraviť pár krokov bez našej pomoci.

ĎAKUJEME  a veríme, že si tieto vety niekto s dobrým srdiečkom prečíta a pomôže.
Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?