Menu

Zdravie je tak krehučké, .... teraz sme tu, zajtra nemusíme.

Trvanie výzvy: 26. mája 2015 - 31. októbra 2015

Cieľ výzvy

Keďže bývame v rodinnom dome a v obci nie je plynofikácia, sme nútení kúriť drevom,briketami alebo uhlím. Od jari musíme riešiť kúpu a spracovanie dreva čo je náročné na manuálnu prácu. Taktiež potrebujeme zdravotné pomôcky, lieky ,ktoré sú finančne náročné.

Autor výzvy

Príbeh

Zdravie je tak krehučké, .... teraz sme tu, zajtra nemusíme.

Viem o čom píšem, o čom hovorím. Stále som v strehu či Katka dýcha, či vôbec žije. V noci načúvam a sledujem či je manžel v poriadku,...


Veľa krát si hovorím, čo by som dala za to, keby sme boli zdraví, keby sme mali normálny život aspoň chvíľu bezstarostný, aspoň niekoľko hodín, dní, len tak sedieť a nič nerobiť. O dovolenke môžem len snívať. Odkedy mám Katku neviem čo je poriadne sa vyspať, neviem čo je cez deň nedívať sa na hodiny kedy jej dať jesť piť, lebo vypýtať si nevie,...

Keďže bývame v rodinnom dome a v obci nie je plynofikácia, sme nútení kúriť drevom,briketami alebo uhlím. Od jari musíme riešiť kúpu a spracovanie dreva čo je náročné na manuálnu prácu.

Máme poschodový dom,a celkové finančné náklady na zimnú vykurovaciu sezónu nás vyjdú okolo1300 €. Touto formou Vás chcem poprosiť o pomoc pri kúpe drevených brikiet na zimnú vykurovaciu sezónu. 

      Manžel je chorý, od decembra má vážne problémy s chrbticou. CT a magnetická rezonancia potvrdili vysunuté stavce a poškodené platničky. Tri krát bol hospitalizovaný v nemocnici. Infúzie mu zaberajú, no lekári sú skeptickí, pobyty v nemocnici budú opakovane, v jeho prípade operáciu neodporúčajú lebo má slabé srdce. Dva krát prekonal pľúcnu embóliu, má cukrovku, pichá si 4x denne inzulín. Popri týchto diagnózach máva aj ďalšie komplikácie, poškodené cievy, otvorené rany na nohách, ktoré sa ťažko hoja.
Manžel má nariadený kľudový režim, čo znamená, že nemôže dvíhať ťažké predmety,musí často oddychovať.
Je z toho nešťastný lebo vždy rád pracoval. Keď nám doviezli drevo sám ho spracoval, pílil, štiepal, odkladal.... Tento rok, nebude schopný, keďže sa mu zhoršil zdravotný stav. 

      Máme 15 ročnú dcérku Katku, ktorá má od narodenia DMO, spastickú kvadruparézu, epilepsiu, PEG, od roku 2011tracheostomiu. Je to ležiace dieťa o ktoré sa treba nepretržite starať. Nevie pregĺgať a preto jej sliny a hlieny treba často odsávať. Ústami ešte nejedla. Kŕmim ju striekačkou rovno do žalúdka cez PEG. Nevie sa otočiť, nesedí,neusmeje sa. Našťastie sa jej stav nezhoršuje.

     Je náročné mať doma dvoch chorých členov rodiny. Keď najviac potrebujem pomoc a podporu tak sa stav niektorého z nich skomplikuje.

     Vzhľadom na fakt, že životné náklady musíme pokryť z manželovho invalidného dôchodku a môjho opatrovateľského príspevku, musíme veľmi premýšľať čo najdôležitejšie si môžeme dovoliť kúpiť. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?