Menu

Ako lepšie Ti dať posledné zbohom, než tak, že Ti prispejeme na pomník?

Trvanie výzvy: 8. júla 2015 - 9. augusta 2015

Cieľ výzvy

Vyzbierať sa na pomník, hrob, prípadne iné trovy súvisiace s pohrebom Martušky

Príbeh

Ako lepšie Ti dať posledné zbohom, než tak, že Ti prispejeme na pomník?

Mala len 36 keď ochorela. A tak veľmi verila na život a víťazstvo nad chorobou, až presvedčila všetkých okolo, že to inak ani nebude. Žiaľ, svoj boj prehrala. Dňa 07.07.2015 nás navždy opustila jedna úžasná osoba.
Taká, po ktorej tu zostane prázdno a nám zostáva už len ďakovať, že nám bolo dopriate spoznať ju.

Marta bola usmievavé, dobrosrdečné žieňa, plné radosti zo života. Milovala prácu, ľudí okolo nej, všetko, čo robila, dotiahla do konca a robila to naplno. Ak pomáhala, pomáhala nezištne. Ak pracovala, bola top zamestnancom. Ochorela viac než rok dozadu na zákernú chorobu. Pravidelne absolvovala všetky prehliadky tak, ako mala a aj napriek tomu- prišla neskoro. Nabehla na náročnú liečbu, ktorá ju vyčerpávala psychicky aj fyzicky. Nevzdávala sa však, ani keď jej ubúdalo síl... Pracovala do poslednej chvíle a najviac ju potešilo, keď ju kolegovci podporili v tom, aby sa liečila, že na ňu počkajú aj rok. Ešte dva dni pred smrťou sedela nad počítačom a obvolávala ľudí, aby vybavila to, na čom roky pravidelne pracovala. No predsa ju choroba zlomila. Unavila. Vyčerpala. 

Po namáhavom a ťažkom boji, v jeden krásny slnečný deň, ráno o 7,30 hod naposledy vydýchla v nemocnici. Po celý čas pri nej stála maminka a všetci blízki. 

Po dohode s jej priateľmi sme sa rozhodli vytvoriť na portáli ľudiaľuďom.sk výzvu, prostredníctvom ktorej sa chceme Martuške vyzbierať na pomník s jej portrétom, prípadne na iné potrebné trovy, súvisiace s pohrebom- podľa potrieb a vôle jej maminky. 

Dôvod rozhodnutia: kvietky sú krásne, ale tie sa stratia v plameňoch, vyschnú, zostarnú... Maminku a Martušku s rodinou veľmi vyčerpali finančné náklady spojené s ochorením aj napriek tomu, že nepretržite pracovala. A tak sme sa rozhodli vytvoriť zbierku, aby sme rodine pomohli znášať náklady na pohreb. 

A pri pohľade na náhrobný kameň bude mať každý pocit, že je tam aj vďaka jeho pomoci.

Ďakujeme za každý príspevok!

Aktualizácie

Odovzdanie vyzbieranej sumy maminke Martušky10. aug 2015

Vážení darcovia, podporovatelia,


týmto Vám oznamujem, že dňa 08.08.2015- v deň nedožitých Martuškiných narodenín, som v prítomnosti jej súrodencov, netere a ďalších 4 osôb odovzdala sumu 1.230,-Eur. 

Išlo o :

1.200,- Eur zo zbierky na portáli ĽudiaĽuďom.sk

10,- Eur prostredníctvom p. Ducárová Irchová za kolegyňu z práce

20,- Eur za p. Mikovú


Ďakujeme všetkým zo srdca!

Škropeková Ingrid

Dar Monika Klačanová16. júl 2015

dňa 16.07.2015 bola I. Škropekovou prevedená suma na výzvu 2604, táto suma bola darovaná v mene Moniky Klačanovej. Ďakujeme.

Poďakovanie a taký malý odkaz: buďme tu pre iných...16. júl 2015

Milí priatelia, prispievatelia, ľudia s dobrým srdiečkom...

Touto cestou sa Vám chcem poďakovať za Vaše finančné dary, slová podpory, vyjadrenie spolupatričnosti, zdieľanie výzvy a za všetko, čo ste v tejto súvislosto pre Martušku urobili.
Volalo, písalo a oslovilo ma veľmi veľa z Vás, aj pred pohrebom, aj na ňom a mnohých z Vás som nepoznala. Na pohrebe ste ma mnohí ma oslovovali potíšku: vy ste pani inka? ďakujeme... Keď Vám toto pošepká človek, ktorého ste nikdy nevideli... Je to veľmi, veľmi silné. Nechcem, aby to vyzeralo, že som neúprimne skromná, ale naozaj si myslím, že urobiť čo je v našich silách, je našou ľudskou povinnosťou, malo by to byť našou súčasťou, no nie každý to vie, aj ak by chcel. Aj ja som bolovala s myšlienkou, či to bude správne, ako zareaguje rodina, či sa neurazia, nenahnevajú, potrebovala som Vás presvedčiť, že výzva je zmysluplná, že sa s ňou naloží tak, ako sa má, na čo je určená, že portál si nenecháva ani cent a 100% vyzbieranej sumy pôjde maminke... Ale napriek všetkému som šla do toho rizika, lebo som vedela, že to je to posledné, čo pre ňu môžeme urobiť. Výzvu bolo treba zdieľať, živiť, zviditeľňovať... A to ste robili aj Vy. 
Milí priatelia, JA ĎAKUJEM VÁM. Lebo ja som vlastne nikto. Alebo len niekto, koho ,,to´´ napadlo, ale to môže byť ktokoľvek. Mne bolo cťou, že som pre Martušku mohla aspoň takouto smietkou pomôcť- resp. pomôcť maminke odľahčiť ju aspoň trošičku. To naše Slniečko sa teraz určite spokojne usmieva. Napriek tomu, že nebola zvyknutá na to, aby sa pomáhalo jej a platilo to skôr naopak. Nebyť však Vašich darov, výzva by zostala prázdna a bezúčelovo zabudnutá. A nebyť toho, ako Martuška žila a správala sa k nám, Vy by ste výzvu nepodporili.
A to, že ste sa mi poďakovali... Bolo pre mňa zadosťučinenie preto, lebo tak ste dali najavo, že Martušku ste ľúbili, že Vám bude chýbať a že jej rodine chcete pomôcť v týchto ťažkých chvíľach. Mohli sme aj prostredníctvom výzvy poďakovať za to, čo tu po sebe zanechala, že tu bola, že nám bolo dopriate spoznať ju. Ukázala nám, ako máme žiť a že si máme pomáhať. Že tu máme byť pre iných- lebo ona tu bola pre nás. Nie my pre ňu. Ona pre nás. Vždy. A napriek jej ťažkému boju, obrovským bolestiam, tu bez slovka sťažovania sa s nami žila, pracovala, fungovala na 100%. Myslím si, že toto je zmysel života. Byť tu pre iných. Nie učiť sa hovoriť nie, ale nájsť spôsob, ako povedať áno, ako pomôcť. Tak, aby tu po každom z nás zostalo prázdno. Vtedy môžeme dúfať, že náš žvot sme prežili plnohodnotne. Naše Slniečko ho žilo plnohodnotne. 
Ďakujeme! Určite aj v mene maminky. O chvíľku bude výzva naplnená a ja sa aj vo Vašom mene poďakujem pri ich odovzdávaní maminke za to, že vychovala také skvelé dieťa (a nie jedno) a že stála pri nej vo dne a v noci v týchto ťažkých chvíľach až do konca... 


Inka

Dar od Evy Holickej12. júl 2015

Dňa 12.07.2015 bol vo výške 20.-Eur, na čílso výzvy 2604 poukázaný dar pod menom Erika Bírešová. Tento finančný dar p. Bírešová poukázala na výzvu v mene Evy Holickej.

Ďakujeme!!!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?