Menu

Nezvyčajná prosba pre Kikušku

Trvanie výzvy: 24. augusta 2015 - 20. decembra 2015

Cieľ výzvy

Kúpa zbrane /vzduchovky/a nábojov na športovú streľbu

Príbeh

Nezvyčajná prosba pre Kikušku

Pomoc pre nadanú handicapovanú slečnu

Dovolte aby som sa Vám predstavila.

Volám sa Kristína mám 13 rokov a som žiačkou 7. ročníka ZŠ. Narodila som sa predčasne v 29 tt , s váhou 1410g a dĺžkou 31cm. Lekári mi nedávali nádej na prežitie, ale život som si vybojovala a som tu. Nie som síce zdravá. Diagnostikovali mi DMO - ľavostrannú hemiparézu, a k nej sa pridružili ďalšie. Som pacientkou viacerých odborných ambulancií, navštevujem ortopéda, očného, kardiológiu, endokrinológiu, neurológa, psychológa, rehabilitačné oddelenia a gynekológa. Lekári si mysleli, že mám nádor na vaječníku, ale nič sa chvalabohu nepotvrdilo. Pacientkou som však zostala. Nechcem, aby ma niekto ľutoval, chcem Vás poprosiť o pomoc .

Chodím na hipoterapiu - kone mi pomáhajú v koordinácii tela. Navštevujem aj  klinického psychológa, kde mi aplikujú liečbu neurofitbeckom - je to stimulácia mozgovej činnosti, ktorá mi pomáha aj pri chronickej zajakavosti a pri koncentrácii. Musím a chcem sa rehabilitovať, pretože ak nebudem cvičiť, môj stav sa môže veľmi rýchlo zmeniť k horšiemu a to nechcem ani ja, ani moji rodičia. Skoro žiadne terapie nie sú hradené poisťovňou a moji rodičia napriek tomu, že mi veľmi chcú pomôcť, to finančne zvládajú len tak -tak.
 A okrem toho som sa začala venovať športovej strelbe zo vzduchovky a malorážky v kategorii handicapovanej mládeže.
Strielam v športovo streleckom klube a celkom sa mi darí, tento šport ma nesmierne baví,naplňa,ale na to aby som mohla mať za sebou aj výsledky a mohla sa prezentovať na súťažiach na Slovensku aj v zahraničí, potrebujem vlastnú vzduchovku a na tú moji rodičia nemajú finančné prostriedky, kedže zbran je veľmi drahá jej cena sa pohybuje od 1800-2900 eur , stačí mi aj tá lacnejšia verzia, aj s nou sa dajú nastrielať krásne výsledky. Teraz mám zbran požičanú od trenera v športovom klube,ale s požičanou zbranou sa pracovať dlhodobo nedá.


Len kde vziať peniaze na novú ?a preto sa obraciam na Vás dobrých ludí s prosbou o finančnú pomoc na zakúpenie vzduchovky a streliva.


 Moja maminka nepracuje - nedovoľuje jej to môj ani bračekov zdravotný stav/kedže aj on sa narodil so zdravotnými problémami. Má vážnu poruchu srdiečka a hypospádiu najťažšieho stupňa. Ocko pracuje, ale naše výdavky sú vysoké a peniaze nám pri všetkej skromnosti nepostačujú na pokrytie všetkých nevyhnutných terapií a nákladov na strelbu.
 Ďakujem Vám všetkým, ked i len za prečítanie a ak mi viete pomôcť budem Vám nesmierne vdačná. Ak chcete vedieť o nás (mne) niečo viac, kľudne sa pýtajte. Moja mamina Vám rada odpovie. Tento list som písala spolu so svojou maminou - sama by som to nezvládla.

Prajem krásny deň, Kristína.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?