Menu

Lavička u Susedov na dvore

Trvanie výzvy: 29. augusta 2015 - 15. novembra 2015

Cieľ výzvy

Chceli by sme náš otvorený dvor obohatiť kruhovou lavičkou okolo stromu, pri ktorom sa radi stretávame. Veríme, že nás to ešte viac povzbudí vzájomne sa spoznávať a vytvárať väzby medzi sebou i k miestu, kde žijeme.

Príbeh

Lavička u Susedov na dvore

Prvé rande, siesta s obľúbenou knihou, náhodné susedské stretnutie - veríme, že to všetko bude čoskoro možné na našej novej lavičke v tieni stromu.

Na našom dvore sa susedia radi stretávajú. Niekedy len tak pri vešaní prádla, pri preliezkách, či na lavičke. Inokedy si zorganizujú spoločnú akciu, ako je bazár alebo kino pod holým nebom.  Prirodzeným centrom susedských aktivít je košatý strom, pod ktorým sa dobre posedáva za každého počasia.  Zo stromu pri niektorých príležitostiach visia celkom nečakané predmety. 17. novembra je posiaty desiatkami kľúčikov na farebných šnúrkach. Keď sme čítali na susedskom knižnom klube Sto rokov samoty, pomedzi konáre plávali zlaté rybky z rubínovými očami. A keď si v lete pripomíname našu susedu Kristu Bendovú, zo stromu visia papierové bociany a na krídlach majú slová z Kristiných kníh.

Nápad nášho suseda Filip Priklera z architektonického štúdia Performa (https://www.facebook.com/pages/Performa/370870119690387?fref=ts) postaviť lavičku v príjemnom chládku obľúbeného stromu si nás hneď získal. Veríme, že sa nám podarí spoločnými silami získať prostriedky na jej postavenie.

Aktualizácie

Lavička je pripravená na používanie8. nov 2015

pripájama foto našej lavičky v trojrozmernej, skutočnej, naozajstnej verzii :) Príďte ju niekedy vyskúšať.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?